زندگی برتر

پنج نکته مفید رعایت زبان بدن، برای افزایش اعتماد به نفس(قسمت دوم)

تا حالا شده در یک جمع رسمی قرار بگیرید و بخواهید نظرات و پیشنهادات خودتان را مطرح کنید ولی اعتماد به نفس لازم را نداشته باشید؟ و یا بخواهید در یک قرار ملاقات تاثیر زیادی بر مخاطب خود داشته باشید؟

ما برای حل این مشکل راه حلی ارائه کردیم که ۳ مورد آن را در بخش اول این مقاله بررسی کردیم.

در ادامه، بقیه موارد را بررسی میکنیم

۴-از زبان تعاملی بدن استفاده کنید

اگر می خواهید در یک توافق برنده شوید، یا کسی را نسبت به نظر خودتان متقاعد کنید، زبان تعاملی بدن به شما اعتماد به نفس بیشتری داده و پیام هایتان با قدرت بیشتری به دیگران می رسد و باعث پیروزی شما می شود.

زبان تعاملی بدن شامل ژست های راحت، لبخند زدن و واکنش نشان دادن به حالات و حرکات افراد مقابلتان است. زمانی که شما به هدفتان رسیدید، حسن ختام جلسه را با محکم دست دادن و گفتن «متشکرم» اعلام کرده و از یک ژست خوب استفاده کنید.

مراحل انجام کار:

درباره موقعیت های آینده ای که می خواهید در آن ها به یک توافق برسید، و یا در مقابل کسی پیروز شوید فکر کنید. برخورد هایتان را با استفاده از زبان تعاملی بدن تمرین کنید. در گفتگو های عادی، عبارات و حرکات واکنشی خود را که فکر می کنید لازم است، قبل از رفتن به جلسه تمرین کنید.

۵-ارتباط چشمی مناسب را تمرین کنید

ارتباط چشمی بیانگر راستگویی، جذابیت و نزدیکی شما با مخاطبتان است. این ارتباط گویای احساس صمیمیت و اعتماد به نفس در تعاملات شما است و باعث می شود دیگران احساس مثبت تر و نزدیک تری با شما داشته باشند. با این حال، ارتباط چشمی بیش از حد هم می تواند نشان دهنده تعرض و خشونت و گاهی هم نمایانگر غیر نرمال بودن شما باشد. وقتی ارتباط چشمی به خیره شدن تبدیل می شود، موجب ایجاد احساس ناراحتی در مردم و در پی آن تحریک سیستم اعصاب آنها شود.

مراحل انجام کار:

اگر شما در انجام ارتباط چشمی خیلی موفق نیستید، این تمرین را با دوستان و خانواده خود شروع کنید. در حالت ایده آل ۵۰ الی ۶۰ درصد طول مکالمه را به چشمهایشان نگاه کنید. وقتی ارتباط چشمی را قطع می کنید به جای نگاه کردن به زمین، به سمت دیگری نگاه کنید . نگاه کردن به زمین بیانگر شرمندگی و تسلیم شدن است. وقتی در ارتباط چشمی با خانواده و دوستانتان احساس راحتی کردید، این عمل را با مردم دیگر در محل کار و یا مردمی که در خیابان هستند امتحان کنید.

منبع: www.liveboldandbloom.com

ترجمه و گردآوری: تخفیف برترمطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette