آموزش برتر

هشت نکته آسان برای مطالعه موثر در امتحانات(قسمت دوم)

در بخش اول مقاله، پیرامون اهمیت برنامه ریزی در مطالعه سخن گفتیم. در ادامه به بررسی سایر نکات موثر در کیفیت مطالعه در فصل امتحانات می پردازیم.

۲-درک کنید و بخوانید

exam

این اشتباه بزرگی است که اکثر دانش آموزان و دانشجویان مرتکب آن می شوند. آنها تصور می کنند مطالعه یعنی روخوانی و حفظ کردن کتاب و نوشتن آن در امتحان؛ که این روش به دو دلیل غلط است! اول اینکه شما با این روش، یادگیری مغزتان را نمی توانید افزایش دهید و دوم اینکه ممکن است مطالب مهم را از یاد ببرید که این امر منجر به کم شدن نمره شما می شود. این مشکل عدم درک را می توان در درس های ریاضی و فیزیک مشاهده کرد. در واقع می توان با درک و یادگیری مطالب مطالعه شده و حل مسائل معقول، این مشکل را حل کرد. هنگامی که شما یک مبحث را درک می کنید، حل مسائل مربوط به آن در امتحان برای شما ساده تر می شود. این امر همچنین موجب افزایش اعتماد به نفس شما شده و به شما کمک می کند بهتر یاد بگیرید و در امتحان بهتر بنویسید. در نتیجه کسانی که نمرات بهتری می گیرند، همان هایی هستند که در اغلب موارد، خوب می خوانند و خوب درک می کنند.

۳-دوره و بازخوانی مطالب را فراموش نکنید

exam

دوره کردن مطالب، کلید آماده شدن برای امتحان است. شما در هر سطح معلومات و مطالعه که باشید، بدون دوره کردن مطالب، تنها وقتتان را تلف کرده اید. مباحث را کمی مطالعه کنید، سپس عناوین را بازخوانی کرده و سپس مباحث بعدی را بخوانید. اگر شما مطالب را بازخوانی و دوره نکنید، ممکن است آنها را فراموش کرده و یا گیج شوید و در جلسه امتحان اشتباهات بیشتری مرتکب شوید.

آمادگی برای امتحان شامل اختصاص زمان هایی برای تجدید نظر و دوره درس ها می شود. حتی اگر در بازه زمانی کوتاهی نظیر یک یا دو هفته خودتان را برای امتحان آماده می کنید هم، زمانی را برای بازخوانی مطالب اختصاص دهید. این کار اعتماد به نفس شما را افزایش داده و ابهامات را از بین می برد و حتی می تواند درک شما را از مطالب بهبود بخشد.

منبع: www.studyread.com

ترجمه و گردآوری: تخفیف برترمطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette