زندگی برتر

گریه هایی که برای شما مفید هستند

گریه کردن نیز مانند تمام حرکاتی که از بدو تولد با ماست، از لحظه تولد آغاز می شود و تا پایان عمر نیز با ما خواهد بود. اما بعد از بالا رفتن سن، این حس خداداذی نشانه ای از ضعف در میان زنان و مردان به شما می رود و همه نهایت سعی خود را می کنند تا مبادا در میان جمع گریه کنند و بعنوان فردی ضعیف شناخته شوند. اما این گریه ها به اشکال گوناگون برای ما مفید هستند. ما در اینجا می خواهیم به شما دلایلی را بگوییم تا قانع شوید که جلوی ریزش قطرات اشک خود را نگیرید. با ما همراه باشید تا بدانید در هنگام گریه چه رخ می دهد که به نفع ماست.

  

۱. سم‌ها را آزاد می‌کنید

شما در زمان ناراحتی، فقط گریه نمی‌کنید. گریه کردن، پاسخ بدن شما به استرس بیش از اندازه است. شما با گریه کردن، بدن خود را از کورتیزول می‌رهانید. کورتیزول هورمونی وابسته به استرس است که اگر میزان آن از تعادل خارج شود، بصورت بالقوه به سلامتی شما آسیب می‌زند. حضور این هورمون در سطوح بالا و به شکل مزمن، می‌تواند به طیف گسترده‌ای از مشکلات مانند اختلالات خواب، پایین آمدن پاسخ ایمنی وافزایش وزن در ناحیه شکم بینجامد.

۲.باکتری‌ها را از میان می‌برید

اشک‌های شما باکتری‌ها را از چشمان‌ می‌شوید. دلیل آن این است که در اشک‌های شما لیزوزیم وجود دارد، هورمونی که در شیر و بزاق انسان یافت می‌شود. زمانی که گریه می‌کنید، لیزوزیم آزاد می‌شود و بیش از ۹۰% از باکتری‌ها را در مسیرش می‌کشد. بنابراین گریه کردن نه تنها، سم‌ها را از بدنتان آزاد می‌سازد بلکه سم‌های دیگری را هم که در سطح بدن لانه کرده‌اند، نابود می‌سازد.

۳.بینایی را بهبود می‌بخشید

آیا تابحال شده که پس از یک روز طولانی کاری به خانه برشد و متوجه شوید که دیدتان اندکی تار شده است؟ در طی روز، غشاهای چشم با از دست دادن آب، خشک می‌شود که این سبب می‌شود توانایی متمرکز کردن چشم را از دست بدهید. گریستن، این غشاها را مرطوب می‌سازد که به احیای کارایی کلی چشم می‌انجامد.

۴.حالتان را بهبود می‌بخشد

گریه کردن، با آزاد ساختن هورمون‌های ویژه‌ای از بدن، استرس را فرومی نشاند. آشکار است که این موضوع تأثیر مثبت شگرفی روی حالت کلی شما می‌گذارد. مطالعات نشان داده که ۹۰% از افرادی که در موقعیت‌های استرس زا گریه کرده بودند، بهبود قابل توجهی در حالت کلی آنها گزارش شده است.

۵. با عواطف واحساسات خود رودررو می‌شوید

افرادی که می‌گویند نمی‌گریند، به احتمال زیاد از این حقیقت که چیزی برای گریستن دارند، می‌گریزند. هرکس چیزی دارد که برایش بگرید و نباید از این جهت خجالت بکشد. همینکه بدانیم در رویارویی با یک بحران عاطفی چگونه با آن برخورد کنیم، به خودی خود و به اندازه کافی کاری دشوار است. اگردر یک موقعیت احساسی جلوی اشک‌ را هم بگیریم تا چیزی در چهره ما پدیدار نشود، تنها به افزایش استرس خواهد انجامید.

۶.ارتباطات را بهبود می‌بخشید

اگر یکی از نزدیکان ، شروع به گریستن کند، به صورتی غریزی متوجه می‌شوید که مشکلی در کار است. برای چنین ارتباطی، ضرورتی ندارد که از واژه‌ها استفاده کنیم. گریستن هم با برداشت عینی و هم با برداشت استعاره ای، می‌تواند دریچه‌ها را به سوی احساسات و اندیشه شخص بگشاید و می‌تواند عامل تسریع کننده‌ای برای گفتگوهایی عمیق و بسیار ضروری میان دوستان و شریکان زندگی باشد.

۷.خودتان را در برابر عوامل آزاردهنده محافظت می‌کنید

اشک‌ها تنها در هنگام ناراحتی‌ تولید نمی‌شوند. آنها پاسخ طبیعی بدن در برابر مواد خارجی هستند که با چشم برخورد می‌کنند. زمانیکه چشم در تماس با ذرات غبار، شن، یا خاک قرار می‌گیرند، پاسخ طبیعی بدن این است که اشک بریزد. اینکار، غشای درون چشمان را از خراش یا آلودگی حفظ می‌کند. دلیل اشک ریختن درهنگام بریدن پیاز، این است که با برش دادن، پیاز گازی را آزاد کند که به چشم حمله می‌کند. اشک‌ها این اجازه را به چشم می‌دهند که از خود در برابر عوامل آزاردهنده محافظت کند.

۸.وضعیت کلی سلامتی خود را بهبود می‌بخشید

گریه می‌تواند شماری از نتایج مثبت از جمله بهبود خلق و خوی، پایین آوردن میزان استرس، و محافظت از چشم در برابر باکتری‌ها را برای سلامتی به ارمغان آورد. ولی آیا می‌دانستید اشکهایی که درنتیجه گریه احساسی جاری می‌شوند، ۲۴% بیش از دیگر انواع گریه شامل مقادیر پروتئین آلبومین است؟ این به تنظیم سوخت وساز بدن کمک می‌کند. گریه می‌تواند در مبارزه با دیگر مسائل رایج سلامت جسمی همچون فشار خون بالا، چاقی و دیابت نیز کمک کند.مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette