زندگی برتر

کارهایی که اگر در همسر داری انجام ندهید بیست می گیرید

همسرداری همسرداری

کارهایی که اگر در همسر داری انجام ندهید بیست می گیرید

برای همسری فوق العاده بودن نیازی نیست که ویژگی های خاصی داشته باشید، فقط و فقط ۲۰ نکته زیر را از اعمال روزانه خود حذف کنید تا محبوب دل همسرتان گردید.

 1. رویاهای همسرتان را کم ارزش ندانید: همسران خوب ، موفقیت همسرشان را  موفقیت خود می دانند و در مسیر موفقیت، شریک زندگی خود را همراهی و حمایت می کنند.
 2. دائما شکست هایش را به رخش نکشید: همه ما دچار خطا می شویم و شکست می خوریم، همسران خوب اشتباهات  را به همدیگر یادآوری نمی کنند.
 3. احترام متقابل در جمع: همسران خوب می دانند که بخش جدایی ناپذیر دنیای یکدیگرند، شاید آنها بطور خصوصی یکدیگر را سرزنش کنند ولی هرگز باعث شرمساری همسر خود در جمع نخواهند شد.
 4. دنیای همسرتان را با کنترل محدود نکنید: به همسرتان آزادی دهید تا در کارش بهترشود . هرگز به همسرتان فشار نیاورید، سلطه گر نباشید و نخواهید همیشه کاری را انجام دهد که شما می خواهید.
 5. کینه جو نباشید: همسران فوق العاده هیچگاه دنبال راهی برای تلافی “چشم در برابر چشم” نیستند. راهی برای همراهی با همسرتان بیابید، بدون اینکه انتقام بگیرید یا باعث شوید همسرتان احساس کند لطمه خورده است .
 6. به فضا و حریم خصوصی همسرتان تجاوز نکنید و مداخله گر نباشید: حتی در زندگی زناشویی نیز هر انسانی نیاز به فضای مخصوص به خود دارد به این فضا ها در زندگی همسرتان احترام بگذارید .
 7. نسبت به احساسات هم بی تفاوت نباشید: در وضعیت های هیجانی و یا  احساسی خاص، هرگز همسرتان را تنها نگذارید و نگران احساس هم باشید.
 8. به دنبال اثبات برتری و مقام خود نباشید: همسر خود را بعنوان شریک خود ببینید، وی را تحقیر نکنید و یا زیر دست خود ندانید در عوض در تصمیمات روزانه کمک کنید که بخشی از این تصمیمات باشید.
 9. ناامید نکنید: بخواهید که در دنیای یکدیگر باشید و به قولتان وفا کنید.
 • احساس نا امنی ایجاد نکنید: یکدیگر را تهدید نکنید و یا تحمیل گر نباشید. سعی کنید مکمل باشید و این احساس را در خود و همسرتان ایجاد کنید که هر کدام بخشی از تیم یک خانواده هستید.
 • رد نکنید: اگر همسرتان به مشورت و یا توصیه نیاز دارد با علاقه و اشتیاق شنونده باشید و درخواست مکالمه را هرگز رد نکنید.
 • از تمام زندگی خصوصیتان به دیگران نگوئید: بخشی از زندگی شما ، خصوصی و محرمانه است که فقط میان شماست، راز دار باشید.
 • مانند یک شی بی ارزش با یکدیگر رفتار نکنید: قدردان باشید سعی کنید برای همیشه یکدیگر را حفظ کنید.
 • احساس کامل بودن نکنید: بدانید که همسرتان نیز مانند شما اشتباه می کند و در زمان اشتباه گمان نکنید که همیشه حق با شماست.
 • شک نکنید: اعتماد کامل داشته باشید باور کنید که بخشی از موفقیت شماست .
 • جوک های بی معنی و زننده نگوید: مسخره نکنید، طعنه نزنید، از شوخی برای رنجاندن، بدزبانی و پرخاش علیه یکدیگر استفاده نکنید.
 • سرزنش نکنید: همسرتان را مانعی در برابر رسیدن به اهدافتان ندانید.
 • حساس نباشید: زمانیکه همسرتان جوک تعریف می کند به خوشمزگی آن بخندید.
 • احساس ناخوشایند تلقین نکنید: بدانید همسرتان به قدر کافی خوب است و این را باور داشته باشید.
 • اجبار به اثبات عاشقی نکنید: همسرتان حق دارد عشقش را نشان دهد ولی می تواند متفاوت عمل کند، پذیرا باشید.


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette