آموزش برتر, نکته برتر

چگونه ظرف ۴ ثانیه دوست داشتنی شویم

می خواهیم در اولین برخورد، نه تنها قضاوت دیگران در مورد ما خوب باشد بلکه در همان چند ثانیه اول دوست داشته شویم و محبوب واقع شویم. راه آن را به شما می گوییم: باید گشاده، مثبت و راحت به نظر برسید و چند کار را انجام دهید که بر این خصوصیات در شما تاکید کند؛کارهایی مانند برقرار کردن  ارتباط چشمی،لبخند زدن یا محکم دست دادن. با ما همراه شوید تا ظرف چند ثانیه شما را در دل سایرین جا کنیم؛ در وهله اول، به هنگام اولین ملاقات و برخورد با دیگران:

حالت بدنی و نگرش خود را آزاد کنید

هم حالت بدنی و هم نگرش شما باید آزاد و راحت باشد و سیگنالهایی که طرف مقابل از شما می گیرد رنگ و بوی این راحتی و آزادی را داشته باشد. یکی از کارهایی که باید برای این منظور انجام دهید این است که از زبان بدن خود استفاده کنید و قلب خود را به سمت طرف مقابل بگیرید. یعنی با کارهایی مانند گرفتن دست یا بازوی خود روی قلب، آن را از حالت تقابل مستقیم با طرف مقابل خود خارج نکنید و یا دقت کنید که دکمه های ژاکت خود را پیش از دیدار باز کرده باشید. همانطور که از خود، سیگنال راحتی و گشودگی می فرستید باید نگرش مثبت را نیز بپروانید به طوریکه  این مثبت نگری را حس کنید و نسبت به آن هشیار و آگاه باشید.

o-COLLEGE-FRIENDS-facebook

در توصیه های بعدی می خواهیم چند کار دیگر را به شما یاد دهیم که بتواند بیش از پیش گشودگی و مثبت بودن شما را به طرف مقابل برساند:

به میزان نامحسوسی به سمت طرف مقابل، متمایل شوید

لزومی ندارد که به آغوش طرف مقابل بیفتید اما قدری به شکلی نامحسوس به جلو متمایل شوید، این رفتار یعنی فرستادن سیگنال گشوده و علاقه مند بودن نسبت به گفته های فرد مقابل.

career-likeability

در برقراری ارتباط چشمی پیش قدم باشید

نگرش مثبت درونتان را از طریق چشمها بازتاب دهید و در برقراری ارتباط چشمی پیش قدم باشید اما در برقراری ارتباط چشمی  افراط نکنید زیرا ممکن است برای طرف مقابل شما تهدید آمیز به نظر برسد و یا این رفتار شما را حمل بر نوعی گستاخی و بی ادبی نماید. اگر از افرادی هستید که از ارتباط چشمی معذب می شوید،یک تمرین به شما آموزش می دهیم: هنگام تماشای تلویزیون، به رنگ چشم اشخاص دقت کنید و نام رنگ را در ذهن بگویید و سپس این تمرین را روی اشخاصی که در دنیای واقعی می بینید تکرار کنید.

happy fingers happy friends fingers and peace

در لبخند زدن پیش دستی کنید

وقتی نفر اولی هستید که لبخند می زند با این کار خود سیگنال صداقت می فرستید. راستی آیا دوست دارید که در ذهن شخص مقابل باقی بمانید؟ بر اساس تحقیقات لبخند زدن در فضایی شاد به هنگام ملاقات، روش مفیدی برای این منظور است.

اسم فرد مقابل را چند بار تکرار کنید

وقتی که فرد مقابل شما خود را معرفی می کند، سعی نمایید چند بار اسم او را تکرا کنید مثلا بگویید: «مریم. از آشنایی با شما خوشبختم مریم»

هنگام سلام کردن خوشحال به نظر برسید

از سلام یا سلام عیلکم یا هر درود گویی دیگری که استفاده می کنید باید هنگام آشنایی خوشحال به نظر برسید، سپس دست خود را دراز کنید و دست دهید.7محکم دست دهید

محکم دست دادن یعنی فرستادن یک پیام مثبت دیگر. اگر  در یک جمع قرار دارید و امکان دست دادن با همه نیست کارهایی را که ضمن دست دادن انجام می شود در مورد سایرین پیاده کنید یعنی همان سلام و لبخند و گرفتن قلبتان به سوی شخص.

توجه داشته باشید که پیاده کردن این توصیه ها چند ثانیه بیشتر وقت نمی گیرد و شما می توانید از همین چند ثانیه بیشترین استفاده را برای فرستادن پالسهای مثبت و گشودگی ببرید و خودتا ن را در دل سایرین جا کنید.

Tips-To-Make-Friends-in-College-Featured-Image

این متن با الهام از کتاب «چگونه مردم را در ۹۰ ثانیه یا کم‌تر به دوست داشتن خود واداریم» نوشته شده است. نویسنده این کتاب سخنرانی به نام « نیکلاس بوتمن» است.مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette