نکته برتر

والدین همه کودکان موفق، اینگونه اند

همه والدین خواستار موفقیت فرزندان خود هستند و دوست دارند که نور چشم خود را در قله های  بلند زندگی ببینند. برای رسیدن به این مهم برای والدین راهکار منسجمی طراحی نشده،  ولی تحقیقات نشان دهنده برخی عوامل موفقیت در کودکان هستند که نشات گرفته از والدین آنهاست. برای موفقیت فرزند دلبند خود با ما همراه باشید .

۱.آموزش مهارت های اجتماعی

     6

پژوهشگران، بیش از ۷۰۰ کودک سراسر دنیا، از سن مهد کودک تا ۲۵ سالگی را مورد بررسی قرار دادند و ارتباط چشم‌گیری بین مهارت‌های اجتماعی آنان در سنین کودکی و موفقیت‌ در بزرگسالی دریافتند. کودکانی که مهارت‌های اجتماعی محدودی داشتند، احتمال بالاتری در معتاد شدن، بزهکار شدن و کارتون خوابی داشتند. این مطالعه نشان داده که کمک به کودکان برای ارتقاء مهارت‌های اجتماعی و عاطفی‌ یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که ما می‌توانیم برای آینده‌ سالم آنها فراهم کنیم.

 ۲.داشتن انتظارات بالا

7

پژوهش بروی ۶۶۰۰ کودک متولد شده در سال ۲۰۰۱ در لس انجلس، نشان داد که انتظارات والدین از کودکان‌تأثیر عمیقی بر دستیابی آنان به موفقیت دارد. یعنی والدینی که دوست دارند فرزندان‌ آنها در آینده به دانشگاه بروند، آنان را در همین مسیر هدایت می‌کنند و برای درآمد و دارایی‌های خود در همین راستا برنامه می‌ریزند. ثابت شده که کودکان طبق انتظارات والدین‌ خود زندگی می‌کنند.

 ۳.مادران شاغل

8

بنابر پژوهش های انجام شده، کودکانی که مادرانشان خارج از خانه کار می‌کنند، از منافع زیادی برخوردارند. این مطالعه نشان داد، دختران مادرانی که کار می‌کردند، اوقات بیشتری را در مدرسه گذرانده‌اند، بیشتر در شغل‌هایی که نقش سرپرستی داشتند مشغول به کار شده‌اند و درآمد بیشتری داشته‌اند. هم چنین ،پسران مادرانی که کار می‌کردند بیشتر به کارهای خانه و مسئولیت مراقبت از کودکان دیگر تمایل نشان داده‌اند.

۴. داشتن وضعیت اجتماعی_اقتصادی خوب

9

شکاف موفقیت بین خانواده‌های پردرآمد و کم درآمد برای کودکانی که در ۲۰۰۱ متولد شده‌اند و کسانی که ۲۵ سال قبل به دنیا آمده‌اند، حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد است.  درآمد بالاتر والدین می‌تواند ضامن موفقیت بیشتر کودکان باشد.

 ۵ . داشتن سطوح تحصیلی بالاتر

10

والدینی که تحصیلات دبیرستان خود را تمام کرده‌اند و به دانشگاه رفته‌اند با احتمال بیشتری کودکانی را تربیت می‌کنند که همین کار را انجام دهند. مطالعه‌ای نشان می‌دهد، از بین گروه ۱۴۰۰۰ کودکی که بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۷ وارد مهد کودک شده‌اند، آن‌هایی که مادران نوجوان داشتند (۱۸ سال یا جوان تر) نسبت به بقیه‌ گروه، کمتر توانسته‌اند دبیرستان را تمام کنند یا به دانشگاه راه بیابند.

۶.آنان از بچگی به کودکانشان ریاضی یاد می‌دهند.

11

اثبات شده که آموزش زودهنگام مهارت‌های ریاضی به کودکان مزایای بسیاری در بزرگسالی برایشان دارد. اهمیت برخورداری از مهارت‌های ریاضی ابتدایی، نه تنها موجب موفقیت‌های ریاضی کودکان در آینده می‌شود بلکه در رسیدن به موفقیت‌های بزرگسالی آنها نیز مؤثر است.

 ۷. روابط خوب والدین با کودکان

12

بچه‌هایی که در سه سال اول زندگی‌، “مراقبت حساس” دریافت کرده‌اند نه تنها در کودکی در آزمون‌ها موفق تر بوده‌اند، بلکه روابط سالم تر و موفقیت‌های دانشگاهی بزرگ‌تری هم در ۳۰ سالگی‌ خود داشته اتد.

 ۸.داشتن والدینی با استرس کمتر

13

تعداد ساعت‌هایی که مادران بران کودکان بین ۳ تا ۱۱ سال صرف می‌کنند در پیش‌بینی رفتار، رفاه و موفقیت کودک، چندان تعیین‌کننده نیست. مهم کیفیت ساعاتی است که در کنار هم می‌گذرانند. اتفاقاً حضور “فشرده‌ مادران” یا “والدین همیشه حاضر” می‌تواند نتیجه‌ معکوس در موفقیت کودکان داشته باشد. بنابر مطالعات روانشناسی، استرس مادران، به ویژه وقتی درگیر کار هستند و سعی می‌کنند زمانی برای بچه‌هاپیدا کنند، ممکن است تأثیر خوبی بر کودکان نداشته باشد.

 ۹.بها دادن به تلاش بیشتر بجای اجتناب از شکست

14

وقتی بچه‌ها به موفقیت فکر می‌کنند در واقع تلاش را هم پیش‌بینی می‌کنند. روانشناسان دریافته اند که بچه‌ها (و بزرگ سالان) از دو منظر به موفقیت فکر می‌کنند: “طرز فکر ثابت” فرض می‌کند که شخصیت، هوشمندی، و توانایی خلاقیت چیزهایی هستند که نمی‌توانیم تغییر معناداری در آنها ایجاد کنیم، و موفقیت بر هوش ذاتی تأکید دارد. تلاش برای موفقیت و اجتناب از شکست یکی از راه‌های حفظ احساس هوشمندی یا استعداد است. از سوی دیگر، “طرز فکر رشدیابنده” به خاطر چالش‌ها رشد می‌کند و به شکست‌ها به چشم کم هوشی نگاه نمی‌کند بلکه آن را سکوی پرتابی برای رشد و دلگرمی و افزایش توانایی‌های موجودشان می‌بینند. پس در ابتدا باید ببینید چه طرز تفکری دارید چون این تفکر هم بر توانایی‌های شما و هم کودکان تأثیر عمیقی می‌گذارد. اگر به کودکان بگویید در فلان آزمون به خاطر هوش پذیرفته شده‌اند، برایشان طرز تفکر “ثابت” می‌سازید. اگر بگویید دلیل موفقیت انها، تلاش بوده است، به آنها طرز فکر “رشدیابنده” را می‌آموزید.

امید است که با خواندن این راه حل ها کودکانی موفق داشته باشید .مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette