آموزش برتر, نکته برتر

نه نکته ساده در عکاسی پرتره


۱-ارتباط بر قرار کنید
یکی از نکات خیلی خوب در عکاسی پرتره، ایجاد کردن نوعی راحتی در مدل یا سوژه و به خوبی مشاهده کردن شخص قبل از قرار گرفتن پشت دوربین است. بر قرار کردن ارتباط عمیق با شخص، پیش نیاز یک عکس پرتره عالی است.

۲-درست ژست گرفتن سوژه
گفته می شود که بهترین ژست پرتره آن است که از پاهای سوژه شروع می شود. اگر پاهای سوژه در وضعیت مطلوبی نباشند، عکس خوب از کار در نمی آید. پس مطمئن شوید که سوژه تان در حالتی ژست گرفته که ترکیب بدنش زیبا نشان داده می شود. برای آموزش بیشتر در مورد ژست پرتره مطلب «چگونه برای عکس پرتره یک ژست عالی بگیریم» لنزک را مطالعه نمایید.

۳-پرسپکتیو را تغییر دهید
معمولا عکس های پرتره با پرسپکتیو هم سطح چشمان شخص عکاسی می شوند. برای اینکه به عکس پرتره خود جلوه تازه ای دهید، زاویه عکاسی تان را به کلی عوض کنید. با اعمال این تغییر یک فاکتور تعجب (wow) را به عکس خود اضافه خواهید کرد.

۴-مستقیم فلاش نزنید
عکاسان باید به خاطر داشته باشند که فلاش مستقیم به ندرت در عکاسی صورت شخص جواب می دهد. اما اگر فلاش در دو طرف سوژه قرار داده شود، سایه هایی که ایجاد می شوند و هم نور را روی سوژه خواهیم داشت. این کار در پرتره جزئیات بیشتری را به ما می دهد.

۵-احساسات
پرتره ای که با خود احساسات به همراه داشته باشد، خواست هر عکاسی است. یک نکته ارزشمند در اینجا این است که عکس را به گونه ای هدایت کنیم که به پرتره ای جادویی تبدیل شده و احساسات هنگام ژست گرفتن سوژه برافروخته شوند. افرادی که این عکس را تماشا می کنند باید این احساسات را در یک نگاه اجمالی دریافت کنند.

۶-محیط
نور و محیط در خلق یک عکس پرتره عالی نقش مهمی را ایفا می کنند. یک عکاس خوب کسی است که می داند چگونه عوامل موجود را به بهترین نحو برای بهتر شدن پرتره ای که قرار است بگیرد، به کار برد. برای مثال اگر می خواهید یک شخصیت جدی را نشان دهید، نور کم بهترین گزینه به نظر می رسد.

۷-دست ها
دست ها مثل تکه ای گوشت در مقابل لنز هستند. آن ها می توانند به شکل های مختلفی قرار داده شوند و به عکس ظاهری متفاوت دهند، پس باید زاویه های مختلف را امتحان کرد تا دست ها خوشایند تر دیده شوند.

۸-ارتباط چشمی
چشم های مدل می توانند اثری باطنی به عکس ببخشند. چیزهایی مثل نگاه نکردن به دوربین یا نگاه کردن به جایی داخل کادر عکس به جای مستقیم نگاه کردن به لنز می تواند تفاوت ایجاد کند.

۹-پس زمینه ها
سوژه نقطه اصلی عکس است، اما قرار دادن اشخاص جلوی پس زمینه های گوناگون می تواند حالت عکس را به کلی عوض کند. پس در انتخاب پس زمینه ها دقت کرده و پس زمینه های مختلف را امتحان کنید. حتی می توانید برای پرتره خود یک پس زمینه خیلی ساده را در نظر بگیرید.مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette