زندگی برتر

میهمانی امسال افطاری در خانه ما

آیا شما هم با من موافق هستید که سخت ترین کارهای میهمانی دادن، پذیرایی چای و سفره پاک کردن است؟
گرچه به رسم ادب سریع سفره را جمع می کنیم که مبادا میهمانی درخواست دستمال سفره کند و به زحمت بیفتد اما من یکی که در دلم دوست دارم میهمان عزیز این کار را بکند.
تازه بسیاری مواقع تمیز کردن سفره با دستمال کافی نیست و حتی شستن هم کافی نیست و جای لک روی سفره می ماند.
به همین دلیل به اهالی خانه پیشنهاد داده ام که از سفره یکبار مصرف برای افطاری امسال استفاده کنیم اما عقل کل های خانه موافقت نکرده اند و معتقد هستند جلوه خوبی ندارد، فعلا به سفره کاغذی یکبار مصرف که جلوه زیباتری دارد و بیشتر شبیه سفره های معمولی است، رضایت داده اند.
 1 (4)
پیشنهاد دادم با توجه به اینکه یکی از دیوارهای حیاط پر از برگ موهای تازه است برای شام پس از  افطار دلمه هم درست کنیم چون همه حس خوبی به دلمه دارند چراکه نوستالوژیک و دوست داشتنی است انگار که غذا را کادوپیچ کرده باشند.
اما خوب اکثریت آرا بر این نظر بود که «کی می خاد تو  فشردگی کارها  اون همه دلمه رو بپیچونه» خودم مسوولیتش را قبول کردم چون به این فکر کردم که یک دلمه پیچ دستی می گیرم، دلمه ها یکدست و یکشکل هم در می آیند.

1 (7)

 اما شرط کردم که هیچ نقشی در پذیرایی چای نداشته باشم چون به نظرم سختترین بخش پذیرایی در یک میهمانی است چون اصلا تمام نمی شود و از ابتدا تا انتهای میهمانی باید آب جوش کافی و چای تازه دم کافی داشته باشی و در استکانهای تمیز و با سینی بدون لک سرو کنی برای نه یک نفر و دو نفر دست کم ۱۵ نفر.

1 (9)

البته  شاید ما ابزار کافی برای پذیرایی چای نداریم که اینقدر به نظرم سخت می آید مثلا در چنین مواقعی یک قوری بزرگ یا حداقل نسبتاً بزرگ که صافی بزرگی داشته باشد می تواند کمک کننده باشد یا استکان و لیوانهایی که شستشوی آنها راحت است و سینی های سبک خوشدست.

1 (6)       1 (8)

 منوی افطار که مشخص است، نان و پنیر و گردو سبزی و خرما و زولبیا بامیه و البته هندوانه  که مثل هر سال  با برشهای گرد و تزیین شده  با میوه دیگری مثل موز یا انگور یا … سرو می شود. آخر هندوانه چون به رنگ قرمز خوش رنگ است موجب جلوه و زیبایی سفره با زمینه سفید می شود.

22978065988713887595

سوپ شیر را هم در سوفله خوری هایی که موقع برگشتن مامان از مکه برایمان کادویی آمد،سرو می کنیم و لیمو ها را نیز همراه با اسپری لیمو در چند جای سفره می گذاریم که هم تمیز تر باشد و هم جالب تر، می ماند شام اصلی.
1 (1)
بالاخره عقل کلهای خانه را راضی کردم که کباب را  از بیرون بگیریم  و برنج را خودمان بپزیم،آخر آنها ترجیح می دهند همه غذاها خانگی باشد.
اما بالاخره با قدرت چانه زنی خودم  و خریدن چند ابزار به درد بخور و ارزان مثل آبگیر زیرظرفی حوله ای،چاقوی تیز،قوری بزرگ و سفره توانستم کاری کنم که میهمانی افطاری امسال راحت تر برگزار شود.
1 (4)
 خوب حالا در عوض می توانیم با انرژی بیشتری با میهمانها گپ بزنیم و خوش بگذرد و تشویق شویم که باز هم مهمانی بدهیم  نه اینکه با یادآوری فشردگی کارها و خستگی حساب شده پیش بردن میهمانی، در برگزاری میهمانی تنبل شویم…

آخه مهمونی خیلی خوبه 
نویسنده: معصومه غنیان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette