زندگی برتر

موانع موفقیت را بشناسید

 

روزنامه نگاری به نام ناپلئون هیل، بعد از بررسی زندگی۵۰۰ میلیونر خود ساخته، کتابی با عنوان «بیاندیش و ثروتمند شو» را منتشر کرد و در آن به مواردی اشاره کرد که می توانند باعث ثروتمند شدن شوند و یا جلوی موفقیت را بگیرند. این موارد در این کتاب بعنوان موانع موفقیت  برشمرده شده اند:

 

۱ـ بی هدفی

زمانیکه فرد هدف مشخص و واضحی ندارد، که برای دستیابی به آن تلاش کند، هیچ امیدی به موفقیت او نیست. چشم انداز به آینده داشته باشید.

۲ـ فقدان جاه طلبی

عدم وجود حس جاه طلبی، باعث خواهد شد که خیلی زودتر از آنچه که باید، قانع شوید و پس از آن دوران افول آغاز خواهد شد.

۳ـ کمبود دانش

اگر به مطالعه و تحقیق در زمینه کاری خود عادت ندارید، به سختی پیشرفت خواهید کرد. برخورداری از دانش لزوما به معنی تحصیلات دانشگاهی نیست.

۴ـ بی نظمی

عدم برنامه ریزی و مقید نبودن به نظم و انضباط، مسیر موفقیت  را دچار انحراف می کند. در واقع پیش از آنکه بخواهید شرایط را کنترل کنید، باید توانایی کنترل خود را داشته باشید.

۵ـ بدن ناسالم

عدم برخورداری از سلامت جسمانی، امکان لذت از موفقیت را دچار نقصان می کند. این تصادفی نیست که بیشتر میلیونرها بخشی از برنامه روزانه خود را به ورزش اختصاص می دهند.

۶ـ کار امروز را به فردا سپردن

یکی از اصلی ترین عوامل شکست به تعویق انداختن امور است. افرادیکه برای انجام هر کاری منتظر فرا رسیدن لحظه مناسب می مانند ، معمولا در نهایت آنکار را انجام نخواهند داد.

 ۷ـ پایدار نبودن

نقطه شروع معمولا بسیار شوق انگیز است، اما تنها افرادی موفق می شوند که تا انتهای مسیر همچنان به تلاش کردن ادامه دهند. افرادیکه با نخستین شکست دست از تلاش می کشند به جایی نمی رسند.

۸ـ منفی نگر بودن

افراد منفی نگر به سختی می توانند در همکاری با دیگران موفق باشند. موفقیت در هر زمینه ای نیازمند تعامل با دیگران است. تحقیقات نشان داده افرادیکه رویکرد مثبتی به مسایل دارند، عملکرد شغلی بهتری دارند و کمتر بیکار می مانند.

۹ـ ریسک گریزی

افرادیکه از خطر کردن پرهیز می کنند، معمولا فرصت های طلایی برای پیشرفت و موفقیت را از دست می دهند.مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette