درآمد برتر

موانع روانی ثروتمند شدن را بردارید و ثروتمند شوید (۲)

در مقاله«موانع روانی را بردارید و ثروتمند شوید(۱)» خواندید که بیشتر مردم ثروتمند نمی شوند چون ثروتمند شدن را انتخاب نمی کنند از جمله به دلایل باورهای نادرستی که به صورت ناخودآگاه در مورد ثروت دارند مثل اینکه پول زیاد، آدم را فاسد می کند و دنجی و آرامش زندگی را از بین می برد.

واقعیت این است که پول یک ابزار است و اگر در دست فردی سالم قرار بگیرد در مسیر سالم به کار گرفته می شود و اگر در دست فردی ناسالم قرار گیرد ابزار فساد بیشتر می شود. از آنجا که مطمئن هستم شما انسان خوبی هستید پس توصیه می کنم پولدار شوید و از پولتان در کارهای خوبی مانند تولید کار برای جوانان بهره ببرید.rich-2

خبر خوش اینکه مي‌توانيم باورهای ناخودآگاه خود را تغيير دهيم و آينده‌ي دلخواه خود را بسازيم. یکی از افرادی که این کار را انجام داده، مردی است که به مسافرکشي و کارگري در هواي بسيار گرم بندرعباس اشتغال داشت و محل زندگی اش یک اتاق از یک خانه نامناسب بود که تنها می توانست در آن زنده بماند و نه اینکه زندگی کند.این مرد فردی نیست جز آقای «حسین عباس منش» که اکنون مدرس دوره های ثروت آفرینی است.

عباس منش پس از توصیف زندگی فقرآلود گذشته اش، ادامه می دهد که اغلب کتابهایی که تا آن زمان در مورد ثروت چاپ شده بوده را  می خواند و متوجه می شود که کسب ثروت بیش از آنکه به تلاش فیزیکی مرتبط باشد یک بازی ذهنی است البته نه به این معنی که دست از تلاش برداریم و منتظر نزول کیسه پول آسمانی باشیم بلکه به این معنی که برنامه ریزی ذهنی ماست که مسیر مالی ما را مشخص می کند.

عباس منش پس از اینکه متوجه می‏ شود برای فقر برنامه ريزي شده است، باورهایش را تغییر می دهد و موجی از ثروت در زندگي‌اش جریان می یابد به طوریکه در آمد او طی  ۲  تا ۳ سال بيش از ۲۰۰ برابر افزايش می یابد و بنابراین بیش از پیش به وی ثابت می شود که شرایط زندگی هر فرد وابسته به نوع نگاه و نگرش اوست. اعتقاد کنونی او این است: انسان مي‌تواند تا بينهايت روي باورهايش کار کند تا جايی که نمي توان گفت تا کجا مي تواند پيشرفت کند.

اینک با ما همراه باشید تا در ادامه ۱۲ قدمی که در مقاله شماره (۱) برای برداشتن موانع روانی ثروتمند شدن بر داشتیم،۱۰ قدم دیگر را با هم برداریم:

rich-3

 1. در یک گوشه دنج بنشینید و خودتان را ریلکس کنید و شروع به نوشتن جملات و ذهنیتها و ضرب المثلهایی کنید که در مورد پول به ذهنتان می رسد. با این کار می توانید با ذهنیتها و باورهای منفی خود در مورد ثروت، مواجه شوید. آیا این فکر ته ذهن شما هست که توليد ثروت، سخت و طاقت‌فرسا است و کار شما نیست؟

 2. توليد ثروت لزوماً سخت و پيچيده‌ نيست. به قول ثروتمندترين‏های جهان مي‌گويندبهتر است کاري را که عاشق آن هستید برای پولدار شدن برگزینید زیرا بدیهی است نه تنها برای شما بسیار راحت تر از دیگر کارهاست بلکه از انجام آن لذت می برید ضمن اینکه همواره دارای انگیزه کافی برای مغلوب نمودن مشکلات  و وظیفه های دشوار و خسته کننده هستید.rich-5

 3. این طرز تفکر که پول کثیف است نیز کاملاً اشتباه است حتی می توانیم بگوییم  پول مقدس است چون نماد آفریدن ارزش است و با به جریان انداختن آن می توان خدمات و ارزشهای بیشتری ایجاد کرد و موجب زندگی بهتر دیگران و خود شد. ثروت موجب افزایش فرصتهای بهره‏ مندی از زیبایی‏های آفرینش و تفکر و رشد می شود.

 4. ثروت ما را از به دنبال پول دویدن برای تامین اولیه زندگی آزاد ساخته و ما را به خودمان بر می گرداند؛محدودیتها و دغدغه هایی که فرصتهای بالیدن ما را از ما می دزدند، خنثی می کند و می توانیم آزادانه برای خودمان زندگی کنیم و از شریک شدن توانمندهاییمان با دیگران لذت ببریم.

  money-6

 5. شاید با ناباوری به موثر بودن ۴ قدم بالا نگاه می کنید و با خودتان می گویید اگر ثروتمند شدن به این راحتی بود پس اینهمه افرادی که در اطراف خود می بینیم که همزمان چند شغل پاره وقت و  دایم دارند و در عین حال هنوز از اوضاع اقتصادی خود گله می کنند، وجود نداشتند. یادتان باشد که این باورهای هر آدمی است که او را کنترل می کند و شما در درون این افراد نیست که باورهای آنها را ببینید اما بر اساس ضرب المثل« از کوزه همان برون طراود که در اوست » می توانید حدس بزنید که چه باورهایی دارند و لذا تا باورها و پس زمینه های ذهنی آنها را تغییر نکند تلاشهای فیزیکی آنها نمی تواند در مسیر درست و بهینه سرمایه گذاری شود.

 6. زار زدن جلوی این و آن که قرض دارم و قسط دارم جز زیر سوال بردن مناعت طبع خودتان و تبعات منفی بیشتر، چیز بیشتری به ارمغان نمی آورد. پس چه باید کرد؟ همانطور که گفته شد باید رویکرد خود را به ثروت و پول تغییر دهیم. مذمت کردن پول و یک شبه میلیونر شدن گاهی هر دو همزمان در ذهن ما خانه دارند، از چنین تناقض ذهنی، انتظار چه خروجی ای دارید؟!

  money

 7. خودتان را به چنین شرایط حسی و ذهنی برسانید: حس خوبی به پول و ثروت دارم و متوجه فواید آن برای خودم و اطرافیان و مردم هستم و روی این فواید تمرکز دارم، نسبت به هر درآمدی که تاکنون در این مسیر داشته ام، شکرگزار هستم و در پی یافتن راه های درست و متمرکز شدن روی هدفی هستم که ثروتمند شدن را از مسیر اهداف انسانی و اخلاقی برای من به رامغان بیاورد.

 8. به شغل و کارم احساس خوبی دارم و لیاقت ثروتمند بودن و شایستگی آن را دارم و برای آن پیشاپیش طرح اولیه دارم و می دانم که با ثروت در جستجوی چه حسی هستم و می خواهم با آن چه کنم. متوجه هستم که طرح نداشتن موجب می شود که مثل بسیاری دیگری که با وجود ترقی سریع ناگهان پولشان را از دست می دهند،نتوانم شرایط جدید را مدیریت کنم و بنابراین از هم اکنون می دانم تا کجا می خواهم پیش بروم و با برنامه ریزی دقیق مبلغ مورد نیاز برای مراحل کار خود را نیز تعیین کرده ام.

 9. داشتن دید بلند بسیار مهم است به طوریکه یک تحقيق گویای آن است که مهمترین عامل ارتقا دهنده طبقه اجتماعی-اقتصادی یک فرد یا خانوده،داشتن چشم انداز زمانی است و اینکه چقدر بتوانیم آینده آن کاری را که تصمیم به انجامش داریم، پیش بینی کنیم.

 10. به‏ صورت منظم، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت براي خویش به وجود آورید و با نوشتن  و ثبت آنها احساس متعهد بودن به این تصمیمها را در خود ایجاد کنید تا برای آنها برنامه ریزی کنید. مزیت دیگر این رفتار آن است که مصونیت از تلف شدن وقت و سرگرم شدن به شرایط و اشخاص منفی را برای شما به وجود می آورد.

  ….در مقاله بعدی ۱۰ قدم دیگر برای برداشتن موانع روانی ثروتمند شدن برخواهیم داشت. همچنان همراه باشید.

  money-1

گفتنی است امروزه با گسترش روزافزون اینترنت، کسب و کارهای اینترنتی بسیاری به وجود آمده اند که می توانند تمرین و آغازی برای کارهای گسترده تر و جدی تر در حیطه های گوناگون باشند. تولید محتواهای متنی و تصویری و همکاری در فروش  از طریق اشاعه محصولات یک شرکت در فضای مجازی برخی از این کسب و کارهای اینترنتی هستند.

rich-1نویسنده و گردآورنده: معصومه غنیان

تهیه شده در بخش همیان فروشگاه آنلاین تخفیف برتر

 مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette