درآمد برتر

موانع روانی ثروتمند شدن را بردارید و ثروتمند شوید

همه می توانند پولدار شوند اما چرا بیشتر مردم ثروتمند نمی شوند؟ آیا این دلیلی بر این است که همه نمی توانند ثروتمند شوند و ثروتمند شدن بستگی به عواملی همچون هوش یا سرمایه اولیه و یا … دارد؟ یا اینکه یک نکته یا فوت کوزه گری در میان است؟ جواب این است که بله نکته ای در میان است و آن نکته این است که موانع روانی مخفی این گونه به ما القا می کنند که ثروتمند شدن به ما نیامده است. اما آخر چرا،مگر ما با خودمان دشمنی داریم؟… با ما همراه باشید تا در قالب ۱۱ پاراگراف ذهن شما را نسبت به این دشمن درونی و موانع مرموز روشن کنیم:

An undated handout image released to the media on Thursday, Aug, 28, 2008, shows the exterior of a 100 foot long motor yacht anchored on an unidentified beach. This weekend will be Burt Prince's last chance to salvage something from a summer fishing season wrecked by the surge in fuel prices and job losses on Wall Street. Source: Channel Blade Technologies via Bloomberg News

۱- اگر از شما بپرسیم که آیا پولدارها با حقه بازی پول جمع کرده اند و پول مخرب است، جواب سریع و بدون فکر و یکباره شما چه خواهد بود؟ اگر جواب یکباره شما «بله» است پس چه انتظاری دارید که پولدار شوید. شما که پول و پولدارها را منفی می دانید پس  ناخودآگاه از آن دوری می کنید و ناخودآگاه خود و شرایطتان را به گونه ای مدیریت می کنید که از یک حدی بیشتر پولدار نباشید همان حدی که به نظر شما مرز تخریب شدن است.

تا وقتی که این جواب تغییر نکند نمی توانید پولدار شوید چرا که باورهای ناخودآگاه شما در مورد پول و ثروت، منفی است و این باورهای ماست که انگیزه ‏ها و تصمیمهای ما را هدایت می کند به طوریکه برخی معتقدند با شناسایی باورهای ناخودآگاه هر شخص می توان آینده مالی او را پیش‏ بینی کرد.

۲- اگر به حدی که لازم دارید پول در نمی آورید پس به احتمال زیاد در ضمير ناخودآگاه شما باورهای محدود کننده ای در مورد پول، توانایی های شخصی یا خودتان وجود دارد مثلا این باور که «پول درآوردن سخت و طاقت فرساست»و یا «پول انسان را فاسد مي‌کند». تاثیر باورها در هدایت انگیزه ها و انتخابها و تصمیمهای ما چنان عمیق است که عده ای اعتقاد دارند با شناخت باورهای ناخودآگاه افراد می توان آینده مالی آنها را پیشگویی کرد.

۳- آیا فکر می ‏کنید پول، رویه کنونی زندگیتان را که با آن راحتید،به هم می زند؟ یا میزان پول محدود است و افزایش درآمد شما چه بسا موجب کم شدن درآمد یک بیچاره شود و یا…؟ شايد بگوييد اصلاً چنین اعتقاداتي نداريد اما بيشتر افکار ما در ضمير ناخودآگاهمان طوری اتفاق مي‌افتند که حتي خودمان متوجه نمی شویم.

۴- این طرز تفکر که پول محدود است، کاملا اشتباه است چراکه پول يک شي واقعي نيست بلکه یک تصور و مفهوم و نماينده‌ ارزشی است که با انجام کار، توليد شده است.حالا با این طرز تفکر روشن می شود که همیشه ثروتی منتظر استخراج شدن است چون همیشه ارزشهای زیادی منتظر وارد شدن به چرخه زندگی بشر هستند کما اینکه در سالهای اخیر نحوه زندگی ما دگرگون شده است و ارتباطات و دسترسی ها به نحو غیر قابل باوری افزایش یافته است و این ارزشی است که شاید ۱۰ سال پیش یا حتی ۳ سال پیش حتی ذهنیتی از آن نداشتیم.ارزشی که با آفریده شد و کلی ثروت تولید کرد. ارزشهای منتظر خلق شدن فرای ذهنیات ما هستند و این یعنی مخزنی نامحدود و پایان ناپذیر برای ثروت وجود دارد و ثروت محدود نیست.

۵- شما ۱۰ هزار تومن پول به دست آوردید یعنی به اندازه ۱۰ هزار تومن ارزش آفریده اید این ارزش می تواند پذیرایی از چند نفر در یک رستوران باشد یا رسیدگی به امور مشتریان در یک بانک یا درس دادن به چنددانش آموز در مدرسه یا … پس وقتی شما پول در می آورید یعنی به همنوع خود خدمت کرده اید پس چگونه پول می تواند کثیف باشد؟ برعکس پول حاکی از خدمت و کمک به انسانهاست پس فرآیند تولید ثروت را شروع کنید تا بیش از پیش خیر برسانید وخیررسانی را تبلیغ کنید.

 

۶- اگر فکر می کنید که ثروتمندان افراد ویژه ای بوده اند و شما معمولی هستید باید گفت  که این باور محدود کننده یک اشتباه است چراکه ثروتمندان نیز بارها و بارها شکست خورده اند. آنها ویژه بوده اند اما نه به آن معنی که شما می اندیشید، بلکه تنها به این دلیل که خود و موفقیت خود را باور داشته اند.

۷- آیا فکر می کنید آنها که ثروتمند مي‌شوند،خود و ملاک تشخیص درست و غلط را گم می کنند؟ خوب به فرض که اینطور باشد شما به موازات تلاش برای کسب  ثروت روی استواری و تعادل و سلامت شخصیت خود نیز کار کنید و هم از ثروت خود لذت ببرید و هم از آن برای زیباتر کردن زندگی دیگران بهره ببرید. آیا یک فرد سالم و موثر باشیم بهتر است یایک فرد ضعیف که به جای تولید ثروت آن را زیر سوال می برد؟

۸- همه ما به طور طبیعی و ذاتا دوست داریم در وفور و نعمت ببالیم و شاد باشیم و جلو برویم. یک موقعی در کودکی یا نوجوانی یا جوانی، چیزهایی ما را از طی این مسیر سرخورده می کند و همان چیزی که ما را سرخورده کرده بود در آینده، یک مانع روانی برای رشدمان در برخی مقوله ها از جمله مقوله های مالی می شود.

۹- موانع روانی ثبت شده در ضمیر ناخودآگاهمان آنطور که می خواهد ما را برنامه ریزی می کند بدون اینکه حتی خودمان متوجه باشیم. اما ما ضمیر ناخودآگاهمان را باور می کنیم و القائات او را حقیقت غیر قابل تغییر یا خصوصیات شخصیتی یا سرنوشت می پنداریم. تا وقتی که هوشیار نشویم چوب این پندار را خواهیم خورد.

۱۰- دوستی ضمیر ناخودآگاه چون دوستی خاله خرسه است، او به گمان خودش دارد زندگی و باورهای ما را جوری برنامه ریزی می کند که سرخوردگی های قبلی دوباره اتفاق نیفتد در صورتیکه شاید آنچه مثلا در ۱۰ سالگی موجب سرخوردگی ما شده بود یک ماجرای مسخره و کودکانه بوده اما ناخوداگاه اینها را نمی فهمد.

۱۱- ما باید باورهای غلطی را که در ضمیر ناخودآگاه‏مان از کودکی و تحت تاثیر آموزه های تربیتی و اجتماعی و …شکل گرفته ، شناسایی و بررسی کنیم و نادرستی آنها را برای خودمان معلوم کنیم تا اثرشان خنثی شود. مثلا پول لزوما انسان را فاسد نمی کند بلکه فقط شخصيت کنوني شما را تقويت مي‌کند. اگر شخصیت ما درست باشد پول ابزاری برای مثمر ثمرتر بودن و افزایش دامنه تاثیر ما می شود.

۱۲- …

هر شنبه با ۱۰ نکته که ذهن شما را نسبت به موانع روانی ثروتمند شدن هوشیار تر می کند در خدمت شما خواهیم بودتا بالاخره به نقطه ای برسید که باور بیاورید براینکه برداشتن موانع روانی ثروتمند شدن یعنی همان ثروتمند شدن چرا که خداوند انسان را بالنده و در وفور می خواهد و انسان در کودکی شاد و بالنده است تا اینکه سرخوردگیهایش روی هم تلمبار می شود  و حجاب و مانع او بین شادی و وفور و بالندگی می شود چه در زمینه های مالی و چه در سایر زمینه ها… پس

 تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز

images

گردآورنده: معصومه غنیان

تهیه شده در تحریریه فروشگاه آنلاین تخفیف برترمطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette