زندگی برتر

مردم از روی چه چیزهایی ما را قضاوت می کنند؟

در اولین برخورد با هر شخصی ضمن جستجوی نشانه های خاموش در ظاهر و واکنش های افراد به دنبال به دست آوردن شناختی ابتدایی از آنها هستیم. این شناخت اولیه به ما در تصمیم گیری لحظه به لحظه برای مدیریت رابطه و ادامه دادن یا ندادن آن کمک می کند؛ ارتباطی که می تواند حول انتخاب یک کارمند یا دوست یا شریک زندگی شکل گرفته باشد. این نشانه ها حتی اگر فرد مقابل ما کلمه ای به زبان نیاورد نیز قابل مشاهده و ردیابی هستند و به ما در شناخت وی کمک می کنند اما این نشانه ها کدام اند؟

نحوه دست دادن

نحوه دست دادن به تنهایی می تواند شما را از یک فرد منزوی تا فردی صمیمی و دوستانه متفاوت جلوه دهد. اگر محکم دست دهید به شکل دادن تصویر فردی قوی با شخصیتی مطمئن در ذهن فرد مقابل خود و نیز  جلب صمیمت وی کمک کرده اید.

hand-shake-table-1024x682

اگر شما محکم دست می دهید این احتمال که فردی برون گرا با احساسات رسا باشید، بیشتر است. از سوی دیگر دست دادن آرام یک فرد بیانگر آن است که وی صمیمیت ندارد و همواره برای رقابت خواهان راه راحت تر است.

یک جفت کفش

یک پژوهشگر دانشگاه کانزاس معتقد است کفش ها تا ۹۰ درصد می توانند معرف مشخصات مالک خود باشند و  شما می توانید با سنجیدن قیمت، رنگ، سبک و حالت کفش تا ۹۰ درصد به مشخصات صاحب آن کفش پی ببرید؛ مشخصاتی همچون درآمد، سن، جنس و تعلقات سیاسی.

mens-footwear-coupons

شیوه نوشتن

پژوهشی که توسط یک شرکت تولید کننده خودکار (نشنال پن) صورت گرفته، حاکی است: آنها که همه چیز را جدی می گیرند موقع نوشتن فشار بیشتری به خودکار وارد می آورند و  آنها که یکدل تر و حساس تر هستند نرم تر خودکار را روی کاغذ می لغزانند.

827

همچنین دستخط ریز گویای خجالتی، تلاشگر و ریزبین بودن صاحب آن دستخط است درحالیکه آنهایی که دستخط درشت تری دارند سعی در جلب توجه بیشتری دارند.

رنگ غالب در انتخاب لباس

انتخاب مکرر یک رنگ برای لباس گویای نکته های بسیاری در مورد شخصیت شماست؛ اگر مشکی بیشترین انتخاب شما برای رنگ لباسهایتان است یعنی ریزبین و حساس و هنرمند هستید و اگر بیشترین رنگ انتخابی شما قرمز است گویای آن است که بسیار کوشا و فعال هستید و در لحظه زندگی می کنید.

737

اگر سبز رنگ مورد علاقه شماست یعنی وفادار و خونگرم هستید. دوستداران رنگ سفید اشخاصی منطقی هستند و دوستداران رنگ آبی، بااحتیاط تر از سایرین بوده و حساس و استوار هستند.(منبع: مجله خارجی روانشناسی امروز)

رفتارهای مکرر بدنی

گاهی اوقات برخی واکنش های بدنی در افرادی که با آنها معاشرت می کنیم به قدری تکرار می شود که به وضوح مشخص است مثلا گاهی موهای خود را می کشند یا ناخن خود را می جوند یا از پوست خود نیشگون می گیرند که می تواند حکایت از آشفتگی، خستگی، نارضایتی و بی تابی داشته باشد.

Tderrible body language 6

یک پژوهش حاکی است: افرادی که ناخن می جوند کمالگرا، پرتنش و غالبا عصبی هستند.

چشم شما پنجره باز خانه شخصیت شما

هر آنچه می اندیشید و احساس می کنید در چشمهای شما هویدا خواهد بود. چشم شما پنجره باز خانه درون شما است؛ حتی فریبکار یا صادق بودن شما را لو می دهد.

   Untitled     12358206895 (1)         arayesh-cheshm-ghahvei

همچنین نحوه برقراری ارتباط چشمی با مخاطب هم یک مولفه شناختی از شما ارایه می دهد چرا که عدم برقراری ارتباط چشمی مداوم می تواند حاکی از نوعی ضعف و خویشتنداری باشد.

وقت شناس بودن

وقتی به موقع سر قرار می رسید یعنی برای وقت دیگران ارزش قایل هستید و فردی خود انگیخته و سامان مند هستید در حالیکه با دیر رسیدن خود می توانید به شکل دادن ذهنیتی منفی از خود در فرد مقابل کمک کنید.

تهیه شده در تحریریه فروشگاه آنلاین تخفیف برترمطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette