خبر برتر

قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۵

قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۵ به روایت مجله اقتصادی فوربرز، ۹ زنی هستند که در لیست ۱۰۰ نفره «قدرتمندترین شخصیتهای جهان» قرار گرفته اند. مجله فوربرز به طور سالانه این لیست را منتشر می کند و اما این ۹ زن چه کسانی هستند؟

Joachim_Sauer_Ange_2222088c

انگلا مرکل، صدراعظم آلمان رتبه دوم این فهرست را به خود اختصاص داده است. این بانوی ۶۱ ساله دارای درجه  دکترا از دانشگاه لایپزیگ است. او متاهل است؛ همسر او «یواخیم ساور» نام دارد و  استاد شیمی دانشگاه برلین است.

3c321638eeaa284f7288fc0aeabc5c16

جانت یلین، رئیس بانک مرکزی آمریکا در رتبه هفتم فهرست قرار گرفته است. او  یک اقتصاددان مطرح آمریکایی و دارای درجه  دکترا از دانشگاه ییل است. این بانوی ۶۹ ساله متاهل و دارای یک فرزند است.

109011-004-72422D96کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول، در رتبه بیست و سوم این فهرست قرار دارد. این بانوی فرانسوی که در واشنگتن زندگی می کند دارای درجه فوق لیسانس از موسسه مطالعات سیاسی در آکس آن پروانس است. وی مجرد و دارای دو فرزند است.

Bras’lia - A ministra de Minas e Energia, Dilma Rousseff, d‡ entrevista. (Foto: Rose Brasil - ABr - hor.12)

دیلما روسف، رئیس جمهور برزیل در رتبه سی و هفتم فهرست دیده می شود. این بانوی ۶۷ ساله دارای درجه  لیسانس از دانشگاه ریو گرانده می باشد. وی مطلقه و دارای یک فرزند است.

Park-Geun-hye_2723178b

پارک گوئن-هی، رئیس جمهور کره جنوبی که رتبه چهل و سوم فهرست را به خود اختصاص داده، دارای  درجه لیسانس از دانشگاه سوگانگ،۶۳ ساله و مجرد است.

US-DIPLOMACY-CLINTON-TOWN HALL

هیلاری کلینتون، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نفر پنجاه و هشتم فهرست است. این بانوی ۶۸ ساله دارای درجه دکترا از دانشگاه ییل، متاهل و دارای یک فرزند است.

ginni-rometty-talks-about-ibms-biggest-moonshot

جینی رامتی، مدیرعامل آی‌بی‌ام در رتبه شصت و سوم لیست به چشم می خورد. این بانوی ۵۸ ساله آمریکایی دارای درجه لیسانس از دانشگاه نورت‌وسترن و متاهل است.

General-Motors

مری بارا، مدیرعامل جنرال موتورز، رتبه  شصت و پنجم فهرست «قدرتمندترین شخصیتهای جهان» را به خود اختصاص داده است. او متاهل و دارای دو فرزند است. این بانوی ۵۳ ساله آمریکایی دارای درجه فوق لیسانس از دانشگاه استنفورد است.

WHO-Director-General-Margaret-Chan-730x365

مارگارت چان، رئیس سازمان بهداشت جهانی در رتبه هفتاد و سوم فهرست قرار دارد. این بانوی ۶۸ ساله چینی که در سوئیس زندگی می کند متاهل و دارای یک فرزند است. وی دارای درجه دکترا از دانشگاه سنگاپور است.

در حالیکه چشمان ما به دیدن تعداد پرشمار مردان در پشت میزهای ریاست عادت کرده است، دیدن تصاویری مانند تصویر تیتر  این مقاله که دو زن صاحب منصب در حال گپ زدن و خندیدن با هم هستند نوید این است که دوران تبعیض جنسیتی رو به پایان است. زنان می توانند بهترین مدیران در عرصه قدرت باشند همچنان که به روایت قرآن کریم، ملکه سبا به توصیه ارتشداران سرزمین خود مبنی بر جنگ با حضرت سلیمان گوش نکرد بلکه با بررسی واکنش سلیمان در برابر هدایای خود، ادعای او مبنی بر خدا پرستی وی  را امتحان کرد و به استدلال های وی گوش کرد و چون آن را درست یافت بدون هیچ جنگ و خونریزی تسلیم خدای سلیمان شد و نه خود سلیمان. به عبارت دیگر یک زن در قرن ها پیش برخلاف مردان صاحب-قدرت سرزمین خود، گفت و گوی تمدنها را بر جنگ اولویت داد.مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette