نکته برتر

علایق افراد موفق چیست؟

تصویر ذهنی شما از سبک زندگی و رفتاری و تفریحات و علاقه مندی های انسانهایی که از نظر کاری و مالی موفق هستند، چیست؟ افرادی مانند صاحبان کسب و کارهای بزرگ و مدیرعاملان و بنیانگذارن شرکتهای مطرح؟ آیا فکر می کنید آنها افرادی پرنخوت هستند که برای کارمندان خود وقت نمی گذارند و از اقامت در هتلهای مجلل لذت می برند و سرگرمی آنها خرید خانه های میلیاردی و جزایرکوچک است؟

چنین تصویری از واقعیت فاصله دوری دارد؛ صدها مدیر و رئیس و بنیانگذار موفق را می شناسم که از سرگرمی های بسیار ساده ای مانند نواختن ساز یا سر و کار داشتن با کارهای هنری دستی یا پختن نوعی کیک یا شیرینی لذت می برند و بیش از آنکه دوست داشته باشند که با جت مسافرت کنند و در یک هتل مجلل از خواب بیدار شوند از خوابیدن در رختخواب خودشان و گذرندن لحظاتی آرام در تنهایی خود یا در کنار خانواده و دوستان لذت می برند.

InPost

شاید تصور خودمان در جایگاه  یک مدیر فوق العاده قوی و موفق که با جت به تمام دنیا مسافرت می کند، رویایی باشد. اما وقتی چنین افسانه ای به واقعیت می پیوندد و شما واقعا در جایگاه وی قرار می گیرید بعد از میلیونها مایل پرواز، دیگر از پروازهای نیمه شب متنفر می شوید و بیدار شدن در یک هتل مجلل برای شما خالی از لطف می شود و در عوض عاشق بیدار شدن از رختخواب شخصی خود و چشم باز کردن در اتاق خودتان می شوید.

افراد موفق نه تنها از نظر سبک زندگی بلکه از نظر سبک رفتاری نیز متفاوت از تصاویر ذهنی ما هستند. شاید تصور عمومی از آنها ، افراد حریص و پرنخوتی است که به کارمندان خود از موضع بالا نگاه می کنند و برای آنها وقت و وقعی نمی نهند. در صورتکیه واقعیت اغلب برعکس این تصور است. یکی از ویژگی های اغلب مدیران موفق، خوش رفتاری با کارمندان است چون آنها می دانند که مهم ترین دارایی یک شرکت، نیروهای انسانی آن شرکت است.

Untitled

آنها نه تنها پرنخوت،حریص و متکبر نیستند بلکه در کمک به افرادی که نیازمند و سزاوار کمک هستند، سخاوتمندانه رفتار می کنند. کمک آنها تنها جنبه مادی ندارد بلکه آنها در بخشیدن وقت و دانش خود به افراد هدفمند نیز بسیار سخاوتمند هستند به همین دلیل علاقه مند هستند که با روشهایی همچون نوشتن کتاب، تجربه های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. آنها همچنین از گذاشتن وقت برای یک جوان فعال و هدفمند که نیازمند راهنمایی و اندرزهای یک فرد موفق است، لذت می برند.

آنها همانطور که در راهنمایی کردن افراد خواهان رشد، سخاوتمند هستند در عین حال از رسیدگی نسبت به امور کاری و کار افراد زیرمجموعه خود و انجام کنترل های لازم کوتاه نمی آیند و روحیه رقابتی خود را نیز حفظ می کنند؛ آنها عاشق برنده شدن هستند.

success-w600

شاید تصور ما از افراد ثروتمند این است که آنها در پر قو زندگی می کنند در صورتیکه یکی از علاقه مندی های افراد موفق به لحاظ شغلی و مالی، عرق ریختن است یعنی آنها به ورزش و تناسب اندام اهمیت می دهند و در این خصوص فعالیتهایی مانند دو، پیاده روی، اسکی، یوگا و .. وارد برنامه زندگی خود کرده اند.

آنها نه تنها در پر قو استراحت نمی کنند و از عرق ریختن لذت می برند بلکه یکی از بزرگترین تفریحات زندگی آنها کار است. آنها عاشق کارشان هستند و دوست دارند تا آخرین رمق کار کنند.

داشتن تصویر ذهنی درست از سبک زندگی، رفتاری، اجتماعی و کاری یک فرد موفق بسیار مهم است زیرا تاثیر نهان و آشکاری بر فرهنگ کاری و اجتماعی افراد جامعه دارد. اگر کودکان ما تصویر خوبی از یک فرد موفق داشته باشند تشویق می شوند که پا جای پا او بگذارند اما اگر ما افراد موفق را افرادی پرنخوت، بد اخلاق، لذت جو و مرفه بی درد معرفی کنیم، این ذهنیت ناخودآگاه به فرزندان و اطرافیان ما انتقال پیدا می کند و به عنوان مانعی در برابر موفقیتهای شغلی و شخصی فرزندان ما عمل می کند.

نوشته شده توسط تحریریه فروشگاه آنلاین تخفیف برتر

 مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette