خبر برتر

شهرداری تهران برای رهایی از مگس سفید، شگرد دارد

شهرداری تهران، دوباره برای رهایی از شر این مهمانان ناخوانده یعنی مگس سفید، ابتکار جدیدی را پیش گرفته است که البته با توجه به حجم حادثه هجوم مگس ها، به نظر مقطعی می رسد.

عسلک ها یا همان مگس های سفید هر سال پیش از سال قبل، علاقمند پایتخت نشینی می شوند. فقط کافی است در فضای پایتخت دهان خود را بازکنید و یا از شر خستگی خمیازهای بکشید تا با هجوم این مگس های سفید ریز به داخل دهانتان، حسی از ناخوشایندی را تجربه کنید.

سال قبل شهرداری تهران تصمیم گرفت این چالش را حل کند بنابراین، کمربندهای زردی را روی درختان در مناطق پر تردد شهر نصب کردند. از طریق این کمربندهای چسب مانند، به مقداری زیادی از تراکم مگس ها کاسته شد، اما دوباره این دوستداران تهران، با گرم شدن هوا، سرو کله شان در پایتخت پیدا  شد.

بسیاری آمدن این مگس ها در سال های اخیر را، شرایط آب و هوایی می دانند و برخی دیگر معتقدند که هجوم عسلک ها هشداری است در رابطه با خشک شدن آب و هوای ایران.

البته سال گذشته نیز عنوان شده بود که این مگس ها، دوباره و با گرم شدن هوا باز خواهند گشت، اما ای کاش در مدت زمان نبودنشان راهکاری برای برنگشتن آنها و یا جلوگیری از میزان تراکمشان ارائه می شد.

حال فوت کوزه گری شهرداری، شبیه سازی درخت گیسو است. شهرداری تهران در برخی از نقاط پر تردد شهر، برگه های چسبی را از درختان اویخته است تا درختان شهر را شبیه درختان گیسو کند و جذاب برای مگس های سفید و بیش از پیش بتواند مگس های سفید را به دام بیاندازد.

در این میان، مقامات سازمان محیط زیست و سلامت بر این عقیده اند که برای مبارزه  و مقابله با ورود مگس های سفید، هیچ اقدام پیشگیرانه ای را نمی توان انجام داد. فعالین محیط زسیت، اظهار می کنند که این پدیده بر اثر رویه‌های غلط کشاورزی و خطای گذشته به‌وجود آمده است؛ به طوری که تخم‌گذاری‌هایی که در سال‌های گذشته توسط مگس سفید انجام شده در مناطق غربی استان تهران به بار نشسته و حضور حجمی این آفت در پایتخت دیده می‌شود. و در حال حاضر هیچ راهکار جدیدی بجز اکتفا به شگردهای شهرداری برای کاهش از حجم تراکم این مگس ها در تهران وجود ندارد.

tehranمطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette