درآمد برتر

شروع راه ثروتمندی با ۵ گام

مردم معمولی ثروتمند نمی شوند چون معمولی فکر می کنند. بیشترین موانع ثروتمند شدن، موانع ذهنی است. با فکر کردن شبیه پولدارها در مسیر درست ثروت قرار می گیریم؛ نویسنده کتاب پرفروش‌ «اسرار ذهن میلیونر» به شما در شناخت کنش های ذهنی یک میلیونر کمک می کند. او خود یک میلیونر خود ساخته است و « هارو اِکر » نام دارد. این مقاله را با الهام از کتاب وی و خلاصه وار نوشته ایم تا بتوانیم به جای معمولی فکر کردن شبیه میلیونرها فکر کنیم :

 1. سه چیز را یادداشت کن. اهمیت نوشتن در این است که ذهن گرایی های مبهم را به چند پاراگراف کاملا مشخص و شفاف تبدیل می کند:

 • هدف پولی خود را بنویسید تا کاملا مشخص باشد. در چهارچوب این هدف واقع گرا باشید اما در عین حال جاه طلب باشید و از به چالش کشیدن خود نترسید.فراوانی را بخواهید نه حد وسط را. تروتمندان می دانند که چه می خواهند و اهداف و چشم انداز و برنامه ریزی کاملا مشخصی دارند در صورتی که افراد معمولی نمی دانند که چه می خواهند به همین جهت ما از شما می خواهیم که اهداف خود را بنویسید تا با میزان خواستن و مشخص بودن و شفاف بودن خواسته های خود مواجه شوید.

 • مشکلات و راه حل های آن را روی کاغذ بنویسید. با این کار مشکل از حالت ذهنی خارج شده و مشخص و عینی می شود همچنین از مشکل محوری به سمت راه حل محوری سوق می یابید و حس بهتری خواهید داشت. شما از مشکلات بزرگتر هستید.

 • چرایی اهمیت ثروت‌اندوزی را بنویسید و پیوسته به آن نگاه کنید. به آنچه می خواهید و راه های به دست آوردنش فکر کنید، برای پولدارها کسب و کار مثل یک بازی است که عاشق برنده شدنش هستند.2587 (3)

 1. دو چیز را گرامی بدار : پول و پولدارها، و بین پول و زندگی هر دو را انتخاب کن:

 • با پول دوست باش. گاهی با انجام یک کار لذت بخش یا دوستانه و آرامش بخش با پول این دوستی و لذت و اطمینان و امنیتی را که با خویش دارد، به خودت بچشان مثلا به یک رستوران با شکوه یا جلسه ماساژ برو.

 • بین زندگی و پول هر دو را انتخاب کنید. ثروتمندان ثروتمند می شوند چون ثروت را یک باید می دانند اما مردم معمولی بین آسایش و پول، آسایش را انتخاب می کنند، بین ماندن در حیطه امن و پول، ماندن در حیطه امن را انتخاب می کنند، و… اگر می خواهید ثروتمند باشید با خودتان تعارف نکنید چون ثروتمندان واقعا و بی تعارف ثروت می خواهند این هدف آنهاست پس برای آن تمرکز، جسارت، دانش و کوشش بسیار خرج می کنند.

 • پول می خواهی پس آن را گرامی بدار و برای دارندگان آن ارزش و احترام قایل باش. به جای حسادت به آنها سپاسگزار افرادی باش که راه یادگرفتن ثروتمندی را برای تو هموارتر کرده اند.Successful-People

 1. همواره بیاموز

خودآموزی و مطالعه و شرکت در سمینار و و گوش دادن به سخنرانی هایی در حیطه کسب و کار شخصی خود و موارد مرتبط با پول مانند روانشناسی پول را در برنامه داشته باشید.یک راه چنین کاری گوش دادن به فایلهای صوتی مرتبط در اوقات مرده روز (همچون زمان تردد در شهر) است.  پولدار شدن مثل نوازنده گیتار و فوتبالیست شدن یادگرفتنی است و این مطالعه ها به شما در یادگرفتن بیشتر آن کمک می کند. زندگی‌نامه افرادی را که به شکل غیر قابل باوری پولدار هستند مطالعه کنید تا منبعی از انگیزه، الگو و یادگیری برای شما باشد.

 1. سه منبع درآمد علاوه بر شغل عادی خود داشته باشید.

فرصتها برای شما زیاد است؛ استفاده کنید. فرصتهایی مثل فرصتهای کارآفرینی یا سرمایه گذاری یا پولسازی خلاقانه. مطالعه راهبردهای سرمایه گذاری را آغاز کنید. شاید ذهن شما آنقدر در گیر راههای صرفه جویی شده که از فرصتهای اصلی غافل شده است. ثروتمندات در اوج بحران نقدینگی هم به دوزاری اندیشی روی نمی آورند بلکه بر آنچه شایسته تمرکز است متمرکز می شوند: پول فراوان

 1. رسم آسایش طلبی را بر هم بزنید.

میلیونر شدن آسان نیست باید یادبگیرید که بتوانید در بی قطعیتی هم آسایش داشته باشید پس به عمد کارهایی کنید از حیطه آسایش خود خارج شوید مثلا هر روز یک ساعت زودتر برخیزید.مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette