زندگی برتر, نکته برتر

سفر نزدیک است، چمدانتان را بسته‌اید؟

گاهی آنچنان غرق کار روزمره می شویم که فراموش می کنیم روح و جسممان نیاز به استراحت دارد، یادمان می‌رود که باید برای خودمان هم وقت بگذاریم.اینجاست که سفر به دادمان می رسد.شاید بتوان تاثیرات سفر بر روح و ذهن را عمیق‌تر از تاثیرات آن بر جسم دانست.لطفا بستن چمدان‌تان را به بعد از پایان خواندن این مطلب موکول کنید!

بر هیچکس پوشیده نیست که سفر با بهبود شرایط روحی و سلامت روانی، مقدمات توسعه جامعه را نیز فراهم می‌کند.بنابراین این تصور کاملا اشتباه است که افرادی که همیشه در حال کارند و به خودشان زمان استراحت نمی دهند نقش پررنگ تری در توسعه دارند.در سفر می توان به دور از قرارهای کار، ترافیک سرسام آور و مشغولیات ذهنی برای آسمان آبی و ابر سپید برنامه ریزی کرد.حتی می توان رهاتر بود و کوله باری بسته و به دل طبیعت رفت .در اینجا به برخی از تاثیرات سفر اشاره می کنیم . اگر خواستار این تاثیرات بر روحتان هستید با ما همراه شوید.

افزایش خلاقيت: دکتر “ويليام مادوکس”: پيوند انسان‌ها با فرهنگی جديد، هويتی تازه به آنها می‌بخشد که اين باعث بروز خلاقيت‌های بيشتری می‌شود.

اعتماد بیشتر: هرچه افراد مرزهای بيشتری را طی می‌کنند، حس اعتماد به ديگران و جهان اطراف در آنها گسترش می‌يابد.

فزونی قدرت حل مشکلات: سفر و مشاهده فرهنگ‌های متفاوت، ذهن شما را به سوی راه حل‌‌های بيشتری در زمان بروز مشکلات و استفاده از تجربه سایرین باز می‌کند.

متواضع شدن : ديدن چشم اندازهای طبيعی باشکوه و زيبا، شما را در برابر خالق یگانه  متواضع‌تر می‌کند.

آمادگی پذیرش: آزمودن چيزهای تازه در سفر باعث می‌شود آمادگی پذیرش اتفاقات زندگی را داشته باشید.

افزایش هوش: رفتن به فراسوی مرزها حواس را تقويت می‌کند. ۴۰ ثانيه‌ تماشای منظره‌ای از طبيعت، تمرکز و عملکرد شما را در فعاليت ها تقويت می‌کند.

تمرین خودسازی: در سفر خود را بسازيد. “اريک وينر”: مکانت را عوض کن تا خودت را عوض کنی.

شجاعت بیشتر : هرچه بيشتر سفر کنيد، ترس و وسواس بيشتر از شما دور می‌شود.

شادی و سرور:  سفر شما را شادتر می‌کند.انتظار برای رفتن به سفری که برای آن تدارک ديده‌ايد، سبب شادی می‌شود.

پیشرفت شغلی: سفر باعث پيشرفت شغلی می‌شود.در آخرين مطالعه موسسه آمريکايی “يو اس تراول” مشخص شد افرادی که تعطيلات خود را ناديده نمی‌گيرند، ۶۵ درصد بيشتر در کار خود پيشرفت کرده اند.

تمرین صبر: چيزهای کوچکی که در لحظه آزار دهنده به نظر می‌رسند، در طولانی مدت شخصيت شما را می‌سازند. تاخير، بدشانسی و گاهی از دست دادن،  باعث صبور تر شدن شما می‌شود.

سازگاری: سفر باعث می‌شود که با کم و کاستی‌های زندگی بهتر کنار بياييد. قرار گرفتن در موقعيت‌های تازه و محيطی جديد و مواجهه با کم و کاستی‌ها و چيزهای متفاوتی که در مقصد جديدیدوست نداريد، شما را در مواجهه با کاستی‌ها قدرتمندتر می‌سازد.

حالا چمدان‌تان را برای سفر آماده کرده اید؟مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette