نکته برتر

روز خبرنگار مبارک

یکی میان مردم هست که وقتی آنها درگیر کارهای روزمره خودشان و دغدغه های خودشان هستند او هوشیار است، چشم و گوشش تیز است و به چرخ روزمرگی نمی چرخد بلکه کاملاً ایستاده است و اوضاع را از منظر یک ناظر بیرون از روزمرگیها نگاه می کند. موجها او را با خود نمی برند بلکه روی موجها سوار است و چشم اندازها را می نگرد و دیدبانی می کند.
وقتی می بیند یک عده ای دارند این وسط آب را گل آلود می کنند که ماهی بگیرند یا کارشان را درست انجام نمی دهند  مزاحم رویاهای شیرینشان می شود موی دماغ آنها می شود و ذله اشان می کند اما نیش اش از جنس قلم و میکروفون است. طرف طفره برود طفره رفتنش را هم کاغذ می کند و  منشر می کند در تمام شهر.
یکی هست که چشم و گوش مردم است، وکیل مدافع مردم است حواسش هست که عده ای از درگیر نان بودن مردم، سوء استفاده نکنند.
وقتی مردم درگیر چرخاندن چرخ زندگیشان هستند و نمی رسند که به روز باشند او به هر فرهنگی و اجتماعی از هر کجای دنیا سرک می کشد و چشم و گوش آب می دهد و اطلاعات تازه تازه  را به مغز خودکارش می ریزد و روی کاغذ می چکاند و به  خانه های مردم روزنامه می کند. و پست پست می کند و در وبلاگ و سایت و تلگرام و اینستاگرام و …منتشر می کند که اطلاعات لقمه لقمه هم موجود باشند برای آنها که فرصت سر سفره نشستن ندارند.
او نمی گذارد مردم کرخت و سست شوند، چشم و گوش آنها می شود و مدام سعی می کند آنها را هوشیار و در مسیر درست رشد شخصی و اجتماعی قرار دهد.
او با به روز کردن خود با اطلاعات جهانی و کوباندن آن اطلاعات تو ملاج مسوولینی که می خواهند از جهل خلایق بالش پر برای خودشان درست کنند، در برابر کج کردن مسیر درست زندگی مردم مقاومت می کند.
این موجود نازنین که بین خودکار و قلم دیجیتال و اینترنت و کتاب و روزنامه و گپ و گفت و مصاحبه در حرکت است و گاهی در این میانه مفقود می شود، نامش خبرنگار است.
این موجود نازنین که چشم مردم می شود گاه به قیمت جانش، نامش خبرنگار است.
خبرنگار عزیز روزت مبارک
نویسنده معصومه غنیان
تهیه شده در تحریریه فروشگاه آنلاین تخفیف برتر


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette