زیبایی و آرایشی

راهنمای استفاده از رژ لب

رژ لب رژ لب

یکی از اصلی ترین موارد آرایشی که همه خانم ها با آن آشنا هستند، آرایش لب می باشد.

این میزان توجه به آرایش لب جای تعجب ندارد زیرا لب یکی از جذاب ترین اجزای بدن زن می باشد و اگر تا به امروز نسبت به آن توجه کمی داشته اید توصیه میکنیم دقت بیشتری در این زمینه داشته باشید.

اهمیت آرایش لب تا آنجاست که امروزه بسیاری از بانوان علاوه بر آرایش لب، از سایر روش ها نظیر عمل جراحی نیز استفاده میکنند تا جذاب تر بنظر برسند.

تیم وب سایت تخفیف برتر، ضمن تهیه بهترین تخفیف های آرایشی بهداشتی برای شما، توصیه های زیر را برای آرایش لب به ویژه هنگام استفاده از رژ لب تقدیم میکند:

۱- لب های برجسته یا چشم های درشت؟

توصیه میکنیم اگر مبتدی هستید فقط یکی از دو مورد فوق را انتخاب کنید. اگر رژ لب با رنگ های روشن تر استفاده میکنید در کنار آن آرایش ملایم تر چشم باعث جذابیت بیشتری میشود. در عین حال برخی آرایشگران چیره دست با بهره گیری از مدهای جدید، رژ لب قرمز را در کنار آرایش غلیظ چشم استفاده میکنند.

لازم به یادآوری است که در جامعه ما آرایش غلیظ برای مکان ها و مناسبت های غیرکاری نظیر شب های میهمانی مورد استفاده قرار میگیرد.

۲- لب هایتان زیبا نیستند؟

اعتماد به نفس خود را حفظ کنید، این مشکل را اکثر افراد دارند، ساده ترین و در دسترس ترین راه پرتر و جذاب تر نشان دادن لب ها، آرایش صحیح آن هست. کافیست یاد بگیرید.

برای برجسته تر بنظررسیدن لب هایتان توصیه میکنیم با یک رژ لب اکلیل دار وسط برجسته ترین قسمت لب بالا و لب پایین خود را براق و مثلا نقره ای یا طلایی کنید. با این روش لب ها درشت تر بنظر میرسند. اعتماد کنید، این روش را هنرپیشگان هالیوود نیز مورد استفاده قرار میدهند.

۳- لب هایتان نازک هستند؟

برجسته جلوه دادن لبان نازک یکی از راحت ترین مشکلات آرایشی است. آرایش درست می تواند معجزه کند. ابتدا، از مرطوب کننده کرم لب برای مرطوب کردن لبانتان استفاده کنید و چند لحظه فرصت بدهید تا جذب شود.سپس، رنگ رژ مورد نظرتان را انتخاب کنید و به لبانتان بزنید. (توجه داشته باشید که رنگهای مات و بسیار تیره لبهای نازک را نازکتر نشان می دهند) حال، مداد لب متناسب با رنگ انتخابیتان را برداشته و روی خارج خط لبتان بزنید (نه بیرون لب) . با کمک انگشت یا یک گوش پاک کن، این خط را نرم کنید.

بالاخره، کمی برق لب وسط لب پایینتان بزنید و با مالیدن لبهایتان به یکدیگر آن را پخش کنید. این کار باعث برجسته تر شدن لبانتان می شود. البته استفاده از برق لبهای رنگ دار به این برجستگی می افزاید.

۴- رژ لب را از کجا شروع کنیم؟

سوال ساده ولی جدی است. توصیه میکنیم رژ لب را با ضربه های خفیف از وسط به گوشه ها بزنید. اینگونه احتمال خطای شما کمتر میشود. رژها انواع و اقسام مختلفی دارند که هر روز به این انواع اضافه می شود. با اینکه انتخاب رنگ رژ یک مسئله شخصی است، مد روز هم در تصمیم گیری خانمها برای انتخاب رنگ نقش عمده ای بازی می کند. برای بوجود آوردن لبان زیبا، ابتدا خط لبانتان را با یک خط لب خنثی بکشید. توجه داشته باشید که خط خود لب را بکشید نه خط خارج لب را. سپس خط لب مورد نظرتان را بکشید. بعد از آن سطح لبتان را با رنگ مورد نظرتان پر کنید. حال از برس لبتان استفاده کنید و این دو رنگ را در هم پخش کنید تا خط تفکیک آنها زیاد نمایان نباشد.

۵- خط لب را جدی بگیرید!

خط لب فاکتور مهمی در زیبایی لب ها و چهره شماست و استفاده نادرست از آن باعث بروز مشکل میشود. نیازی نیست خط لب دقیقا همرنگ رژ لب باشد، کافیست مقداری از رنگ رژ لب تیره تر باشد. میتوانید دور لب هایتان را با آن درست کنید تا فرم بهتر و زیباتری به خود بگیرند، اما مراقب باشید که کاملا لب هایتان را تغییر ندهید، زیرا باعث میشود غیرطبیعی و خنده دار بنظر برسد. برای خوش فرم کردن لبها قبل و بعد از زدن رژ خط لب بزنید. همیشه قبل از استفاده از خط لب نوک مدادتان را تیز کنید و سپس با نوک انگشت آرام روی آن بزنید تا نرم و گرم شود. هرگز از رژ و خط لب با رنگهای متضاد استفاده نکنید. هنگام زدن رژ، ابتدا لبانتان را با خط لب رنگ کنید و به این ترتیب لایه دوم رژی که میزنید دوام بیشتری خواهد داشت.

۶- رژ لب چه رنگی استفاده کنیم؟

لبان شما قسمتی از صورتتان است که می توانید با رنگ آن بازی کنید.بهترین راه پیدا کردن رنگ مناسب زدن آن رنگ رژ است ولی راهنمای زیادی برای این انتخاب رنگ وجود ندارد، با این وجود دقت کنید که هر رنگ مناسب هرشخصی نیست و به رنگ پوست و چهره و سن افراد بستگی دارد. برای مثال رژ لب قرمز برای برخی نامناسب است. البته اگر حرفه ای استفاده شود، حتما رژ لب قرمز را هرکسی میتواند استفاده کند. توصیه میکنیم رنگ رژ لب را با رنگ موها و صورت خود ست کنید. ابتدا دور لبتان را با خط لب خط بکشید و با همان خط لب لبانتان را رنگ کنید. حال می توانید برق یا رژ لبتان را بزنید. وقتی رژ قرمز میزنید، ابتدا خط لب قهوه ای بزنید و لبتان را با همان رنگ رنگ کنید و بعد رژتان را بزنید. به این ترتیب رنگ قرمز دوام بیشتری پیدا می کند. برای بهترین هماهنگی، رژ قرمزی را استفاده کنید که با تنالیته پوستتان هماهنگ باشد. مجددا تاکید میکنیم که برعکس چیزی که اکثر خانم ها فکر می کنند، هرکسی میتواند رژ قرمز بزند. کلید این کار این است که طیف درست این رنگ را انتخاب کنید که با باقی آرایش شما هماهنگی داشته باشد.

۷- چند بار در هفته میتوان رژ لب استفاده کرد؟

با وجود اهمیت استفاده از رژ لب در زیبایی، توصیه میکنیم حداقل یک روز در هفته از آن استفاده نکنید تا سلول های مرده ی لب ها از بین رفته و این منطقه از سلول های پوستی استراحت کنند.

۸- لب های پر و برجسته ندارید؟

از روشن ترین رنگ ممکن استفاده کنید، اینگونه لب های شما پر و برجسته بنظر میرسد. همچنین قبل از زدن رژ، خط لب هماهنگ با رژتان را بر تمام سطح لب بزنید.

۹- برای جلوگیری از مالیده شدن رژ لب روی دندان ها چه راهی هست؟

قبل از زدن رژ، خط لب هماهنگ با رژتان را به حاشیه لبهایتان بزنید. همچنین پس از زدن رژ لب، انگشت خود را داخل دهانتان کرده و لبانتان را دور آن ببندید و انگشت را بیرون بکشید. با این روش رژ اضافه از داخل لب هایتان پاک میشود.

۱۰ – ویتامین E را فراموش نکنید!

توصیه میکنیم قبل از زدن رژف حتما از ویتامین E استفاده کنید. این کار باعث تغذیه لب و مرطوب شدن آن شده و از خشک شدن و ترک خوردن لب جلوگیری می نماید.

۱۱- راهی برای دوام رژ لب هست؟

بله، پس از زدن لایه اول رژ، روی لب هایتان یکی دو لایه دستمال قرار دهید و دوباره رژ بزنید و دوباره روی لب هایتان دستمال قرار دهید. با این کار چربی رژ گرفته شده و رنگدانه و موم آن باقی می ماند.

۱۲- برای بزرگتر یا کوچکتر جلوه دادن دهان چه راهی هست؟

برای بزرگتر جلوه دادن دهان، خط لبتان را در حاشیه خارجی فرم لبتان بکشید و بعد رژ بزنید. برای کوچکتر جلوه دادن دهان، ابتدا حاشیه لبانتان را کرم پودر بزنید و سپس با خط لب در حاشیه داخلی فرم لبتان خط لبتان را بکشید و سپس رژ بزنید.

۱۳- من بالای چهل سال دارم، چه پیشنهادی برایم دارید؟

توصیه میکنیم افراد بالای چهل سال از رژ های مات استفاده نکنند. لب های شما با کمی درخشش زیباتر جلوه میکنند. استفاده از برق لب برای دوام بهتر رژ را فراموش نکنید.

۱۴- در استفاده از برق لب به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برق لب را میتوانید روی رژ لب یا به تنهایی استفاده کنید. فراموش نکنید که برق لب سبب برجسته و پرجلوه شدن لب ها میشود. پس اگر لب های پر و برجسته ای دارید، از برق لب کمتر استفاده کنید.

۱۵- نکته آخر؟

برای اینکه از محتوای رژ لبتان حداکثر استفاده را بکنید، لایه لایه از روی آن ببرید و در ظروف مخصوص رژ بگذارید و استفاده کنید. لطفا از رژ سیاه یا سبز استفاده نکنید، مگر برای مناسبتهای خاص مانند هالووین. اگر دیدید که از رژتان مایع خارج می شود آن را در یخچال بگذارید. از رژهای کهنه استفاده نکنید چون باعث پوسته شدن لبانتان خواهد شد. همچنین توصیه میکنیم علاوه بر آرایش کردن، مراقب لب هایتان نیز باشید. آب رسانی لب ها یا همان مرطوب کردن لب ها بصورت روزانه، جزء راهکارهای اولیه ای هستند که به زیباتر و بهتر شدن لب ها کمک میکنند.

چند راهنمایی درباره رنگ مناسب رژ لب:

۱- اگر رنگ پوست شما روشن با زمینه صورتی است:

از رنگ قرمز روشن با ته زمینه صورتی یا آبی و یا قرمز خالص استفاده کنید.

۲- اگر رنگ پوست شما زمینه زرد دارد:

از قرمز گرم با ته زمینه نارنجی استفاده کنید. از قرمزهایی که ته زمینه آبی دارند پرهیز کنید.

۳- اگر رنگ پوست شما زمینه زیتونی دارد:

از قرمز خالص یا قرمزی که ته زمینه قهوه ای در خود دارد استفاده کنید. از قرمزهایی که صورتی یا نارنجی زیاد دارند پرهیز کنید.

۴- اگر رنگ پوست شما تیره با زمینه صورتی است:

از رژ قرمز با ته زمینه آبی یا صورتی استفاده کنید. از استفاده از قرمزی که ته زمینه نارنجی یا هلویی دارد بپرهیزید.

۵- اگر رنگ پوست شما تیره با زمینه زرد است:

از قرمز گرم با ته زمینه نارنجی استفاده کنید. از قرمز با ته زمیه آبی پرهیز کنید.

۶- اگر رنگ پوست شما تیره است:

بیشترین حق انتخاب را دارید.رنگ گوجه ای، شکلاتی ها، قرمزها، رنگهای روشن و نارنجی ها برای شما مناسب هستند.

۷- اگر رنگ پوست شما متوسط است و ته زمینه طلایی دارد:

تمام طیف های قرمز به شما تعلق دارند، بنفش با ته زمینه قهوه ای، صورتی یا قهوه ای با ته زمینه قرمز.

۸- اگر رنگ پوست شما روشن است:

میتوانید از رنگهای روشن مانند بژ، صدفی و صورتی استفاده کنید.

۹- رژ لب چه رنگی به هر رنگ پوستی می آید؟

رنگ قرمزی که زمینه قهوه ای داشته باشد. چون قهوه ای یک سایه خنثی است، قرمزی که زمینه قهوه ای داشته باشد با هر پوستی سازگار است.

سایر نکات درباره رژ لب:

۱ – رژ لب و عطرهایتان را در یخچال نگهدارید تا دوام بیشتری داشته باشند.

۲ – هرگز تستر را روی لبتان آزمایش نکنید چون غیربهداشتی است.

۳ – رژ لب را روی نوک انگشت تست کنید نه روی پشت دست. چون رنگ و بافت پوست نوک انگشت به پوست لب نزدیکتر است.

۴ – برای پاک کردن لکه رژ لب کمی گلیسیرین روی لکه رژ بزنید و بعد آن را مانند باقی لباسهایتان بشورید.

۵ – اگر از مداد لب استفاده نکنید فرم لبتان زیاد نمایان نمی شود. (اضافه رنگ را به همان ترتیبی که در ابتدا گفتیم، با انگشت از روی لبتان بردارید.

۶ – اگر احساس می کنید که رژ لبتان از آنچه که می خواهید روشنتر به نظر میرسد. قبل از زدن رژ لبانتان را با مداد لبی چند درجه تیره تر رنگ کنید. یا اینکه از برق لب تیره تری بر روی رژتان استفاده کنید.مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette