نکته برتر

رابطه ی شما با شبکه های اجتماعی به جایی نمی رسد!

پر واضح است که شبکه های اجتماعی دیگر جزئی از زندگی همه ی انسان ها شده است و نبودشان تنها از نظر پدر و مادرهای مسن ارزش محسوب می شود. امروز می خواهیم بگوییم تمام و کمال حق با بزرگان است. اثرات جبران ناپذیر کار زیاد با این شبکه ها بر سلامتی انسان با لذت های کوتاه مدت آن نمی چربد. تیم تخفیف برتر امروز به ۹ تا از منفی ترین عادت ها در این زمینه اشاره می کند، با ما همراه باشید.

۱- انگیزه ملاقات حضوری یا رو در رو را کاهش می دهد.

صرف زمان زیاد برای تلفن همراه و شبکه های اجتماعی جدا از دلخوری و ناراحتی اطرافیان، انگیزه و انرژی تعاملات فرد به فرد را به شدت کاهش می دهد. در آخر هم افراد (خانواده و دوستان) دیگر تمایل کم تری به صرف وقت در کنار شما پیدا می کنند.

۲- حس نیاز به توجه بیشتر در شما رشد می کند.

بعد از مدتی ارسال پست های بی فایده و مبهم، دیگر شکل تفریح را از دست می دهد و به عادتی زننده تبدیل می شود. رقابت بی انتها برای داشتن لایک و کامنت های بیشتر زندگی را به نابودی می کشاند.

۳- اهداف اصلی زندگی را فراموش خواهید کرد.

توجه زیاد به دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی و حس نیاز برای پیشرفت و تبدیل به ستاره شدن در آن ها، مهارت های لازم برای رسیدن به اهداف عالی و کسب تلاش و پشتکار در زندگی را از ما می گیرد.

۴- افسردگی را با شما گلاویز می کند.

اگر تجربه افسردگی و یا ناراحتی های موقتی داشته اید بهتر است مدتی از شبکه و دوستان مجازی دور باشید. طبق آخرین مطالعات انجام شده افرادی که به شکل اعتیاد گونه از این شبکه ها استفاده می کنند احساسات منفی و افسردگی در وجودشان شلعه ور شده است و در معرض افسردگی قرار دارند.

۵-در شبکه های اجتماعی شکست را بیشتر تجربه می کنید.

حسادت و غیرت های کاذب موجود در این شبکه ها کم تر نتیجه مثبت به همراه دارد و در رابطه های زوجین تنها نفر مقابل را برای کنترل بیشتر حساس می کند که بعضا بعد از بحث های طولانی باعث جدایی هم می شود.

۶- خلاقیت را کور می کند.

فرایند خلاقیت در انسان با فکر و تلاش باعث بهبود و رشد می شود. حال اگر تمام زمان و انرژی را صرف شبکه های اجتماهی و حضور پر رنگ در آنها کنیم چه! مشخص است که مغز توانایی خلق ایده جدید را از دست می دهد.

۷- ناخود آگاه دیگران را با خودتان مقایسه می کنید.

تمام افراد فعال در شبکه های اجتماعی همانند من و شما انسان هستند و در مقابل نقاط قوت، نقاط ضعفی هم دارند و از آنجا که شخصیت های دیجیتالی به شدت با خود واقعیشان فرق دارند، مقایسه نادرست می تواند شما ار به سمت نابودی سوق دهد.

۸- دیگر خواب کافی را تجربه نخواهید کرد.

انعکاس نور لوازم الکترونیکی این فرمان را به مغز می دهد که زمان مناسبی برای خواب نیست. همین جمله کافیست تا شما سلانت جسمانی را آرام آرام از بدن خود بگیرید زیرا خواب کافی از مهم ترین عوامل سلامتی بدن و پوست می باشد. بنابراین زمان خواب تلفن همراه و وسایل دیگر را بیرون از اتاق نگه دارید.

۹-دایره قرمز حریم را از دست می دهید.

یکی از راه های درآمد برای هکر ها خرید و فروش اطلاعات افراد و کاربران می باشد که امری ست طبیعی که این اتفاق به معنی کم رنگ شدن حریم خصوصی در فضای مجازی خواهد بود. بهتر است مسائل شخصی و خصوصی را کمتر در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

به طور کلی در این مقاله فقط به نکات منفی این محیط ها اشاره کردیم، اما تمامی این شبکه ها برای بسیاری از شرکت ها و مجموعه ها مفید هم بوده و باعث پیشرفت و ترقی در خیلی از جوامع نیز شده است.

به نظر شما این مقاله چقدر مفید بوده است ؟مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette