خبر برتر

دوازده مدل سلام کردن در ۱۲ جای دنیا

در کشورهای مختلف مردم به طرق مختلف به هم سلام می کنند. دانستن نحوه سلام کردن در فرهنگ های گوناگون در زمان سفر به این کشورها، مانع از برخورد نامناسب و یا سوء تفاهمات فرهنگی خواهد شد. تفاوت این نحوه سلام کردن از تعظیم در ژاپن تا سه بوسه در اوکراین است. در اینجا به ۱۲ مدل سلام کردن در ۱۲ نقطه دنیا خواهیم پرداخت. برای سلام کردن در خارج از کشور با ما همراه باشید.

فرانسه

سلام کردن رایج در فرانسه، بوسیدن هر دو گونه است. معمولا تعداد بوسه دو تاست اما، بسته به نوع منطقه می تواند متفاوت باشد. برای شروع می توانید گونه سمت راست خود را جلو ببرید و بگذارید شخص مقابلتان ادامه دهد.

0

ژاپن

در کشور ژاپن بهترین روش برای سلام کردن و آشنایی با فرد جدید تعظیم کردن به یکدیگر است .

1

آرژانتین

در آرژانتین به آرامی گونه سمت راست شخص مقابلتان را برای بوسه فشاری ملایم دهید.

2

فیلیپین

زمانیکه به بزرگ تر ها سلام می کنید، دست آنها را بگیرید و به نشانه ادب بند انگشتان ایشان را در مقابل پیشانی خود اندکی بفشارید .

3

روسیه

در روسیه مردان محکم بهم دست می دهند تا با این روش بهم سلام دهند. روش رایج مردان در ملا عام دست دادن محکم است .

4

تبت

سنت خاص سلام کردن در تبت، به قرن ۹ میلادی بر می گردد و متعلق به لانگ دارما، شاه تبت است که بهخاطر روش های شیطانی خود شهره است و دارای زبانی سیاه بوده، امروزه بعد از گذشت سال ها همچنان مردم به این روش به هم سلام می کنند.

5

هند

سلام کردن در هندوستان با قرار دادن دست ها در کنار هم مانند وضعیت دعا کردن انجام می شود بطوری که انگشتان شما به سمت بالاست و در همین حال کمی خم می شوند و اصطلاح “ناماسته” را ببرای سلام کردن بکار می برند.

6

اوکراین

بعد از بوسیدن دو گونه در اوکراین عقب نشینی نکنید، زیرا در اوکراین رسم بوسیدن سه باره گونه هاست به ترتیب چپ، راست، چپ

7

تایلند

در تایلند برای سلام کردن کف دست هایتان را در نزدیکی سینه به هم بچسبانید و کمی سرتان را خم کنید، به طوری که انگشتان شصت شما چانه را لمس کنند و نوک سایر انگشتانتان به پیشنای بخورند. نوع سلام کردن در تایلند وای wai نامیده می شود.

8

گروئنلند

این نوع سلام کردن عموما برای افرادی کاربرد دارد، که با ایشان آشنا هستید و برای سلام کردن با این روش می بایست بینی و لب بالایی را در مقابل گونه و یا پیشانی شخص مقابل قرار داده و بدمید. به این نوع سلام کانیک و یا بوسه اسکیمویی نیز می گویند.

9

بوتسوانا

برای سلام کردن در این منطقه دست راستتان را دراز کنید و خود را در وضعیت دست دادن قرار دهید، سپس، دست شخص مقابل را محکم بگیرید بطوری که انگشتانتان بهم قفل شوند و در حالیکه آرنجتان بالاست. در نهایت، برای دست دادن دوباره به وضعیت دست دادن برسید. وقتی دستتان جدا شد، دوباره دست دهید به طوری که انگشتان همدیگر را لمس کنید. سپس به نشانه صمیمت و تماس، دست خود را روی قلبتان بگذارید. به این روش دست دادن مقطع گویند.

10

نیوزلند

سلام دادن هانگی یا تماس بینی ها با هم، سلامی سنتی در مالئوری نیوزلند است. این سلام بدین گونه انجام می شود که با فشار دادن همزمان بینی و پیشانی ها به شخص مقابل انجام می پذیرد.

11مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette