زندگی برتر

دلایل عدم موفقیت آدم ها

موفقیت در کارها آرزوی همیشگی تمامی آدم هاست. حال این موفقیت در درس باشد کار و یا ورزش، هرچه که باشد احساسی از پیروزی به شما خواهد بخشید که بی نظیر است.  در کتاب”بهترین فروشنده‌ دنیا” اثر اُ.جی مندینو به واقعیت خیلی مهمی اشاره شده‌بود که می‌گفت: “از میان هزار شخص دانا، ۲ نفر موفقیت را با کلامی مشابه تعریف خواهندکرد، اما شکست همیشه به یک طریق توصیف می‌شود. شکست ناتوانی بشر در تحقق اهدافش در زندگی، هر هدفی، است.” در حالیکه موفقیت نسبی و وابسته به تفکر هر آدم است، و ارزش مادی و غیرمادی دارد، شکست دستورالعملی” یکسان برای همه” دارد. در ادامه نکاتی آمده است که می گوید چرا آدم ها موفق نمی شوند. همراه باشید.

۱. ارزش زمان را نمی‌فهمند. “هر کارآفرین موفقی می‌داند زمان از خود پول ارزشمندتر است.” ریچارد برنسون. آدم‌های ناموفق برای وقت خود ارزش قائل نیستند. آنها همیشه همه‌جا هستند چون قادر نیستند وقت‌ را به اهداف‌ اختصاص دهند. و سال به سال قول و قرارهای جدید می‌گذارند که هرگز به بار نمی‌نشیند. مهارت‌های مدیریت زمان، یادگیری نه گفتن، و دانستن این‌که به چه تعهداتی باید پایبند باشید، گامی به سوی موفقیت بزرگ در هر حوزه‌ای از زندگی است.

۲. کارهایی هم‌سو با اهداف انجام نمی‌دهند. “وقتی بدانید ارزش‌ها کدامند، تصمیم‌گیری سخت نیست.” روی دیزنی. هرچه هدف مهم‌تر باشد در سلسله مراتب ارزش‌ها بالاتر خواهدبود و نظم و ترتیب بیشتری در آن به کار خواهیدبرد. هرچه هدف بی‌اهمیت‌تر باشد در سلسله مراتب ارزش‌ها پایینتر خواهدبود و نظم کم‌تر و بی‌نظمی بکار خواهیدبرد. آدم‌های ناموفق شلوغی و آشفتگی را با بهره‌وری اشتباه گرفته‌اند. آنها در هر کاری دستی دارند اما هیچ‌کدام ازاین کارها با ارزش‌ها و اهداف‌ هم‌سو نیست

۳. مسئولیت‌پذیر نیستند. “به نظر می‌رسد آدم‌ها فکر می‌کنند موفقیت در یک زمینه شکست را در سایر زمینه‌ها جبران می‌کند، اما اثربخشی حقیقی مستلزم توازن است”- استفان کاوی. اگر رییس شما بد است و واقعا از شغل خود متنفر هستید این دلیل نمی‌شود که ضعیف عمل کنید. شما برای اینکار پول دریافت می‌کنید پس درست انجامش بدهید، این قانون کلی زندگی است که همان‌قدر به‌دست می‌آورید که مایه گذاشته‌اید. آدم‌های ناموفق کسانی هستند که با نمره‌های بد مشکلی ندارند و برای یافتن روش مطالعه موثر که به یادگیری کمک کند،به خود زحمت نمی‌دهند.

۴. محدودیت‌های خودساخته دارند. “شما چیزی هستید که باور دارید”اپرا وینفری. آدم‌های ناموفق تمایل دارند جمله‌هایی را مثل”من در به خاطر سپردن شماره‌ها خوب نیستم”، “واقعا از درس خواندن متنفرم”، و”واقعا فکر نمی‌کنم بتوانم کسب‌وکاری راه بیندازم” بگویند. آنها خود را محدود و رفتار خود را توجیه می‌کنند اما این واقعا فقط راهی است که اهداف را به قدری پایین انتخاب کنند که هیچ خطایی در آن نباشد و در نتیجه موفقیت کوچک‌تری به‌دست بیاورند. از شر این تفکر خلاص شوید که فقط یک سری مهارت و استعداد مشخص برای وظایف مشخصی دارید.

۵. در بهانه‌تراشی خوب هستند. “اگر نمی‌توانید درستش کنید، حداقل کاری کنید که درست بنظر برسد” بیل گیتس. آدم‌هایی هستند که برای نمی‌توانم‌ها و نبایدها دلیل و منطق پیدا می‌کنند. آنها گاهی این گرایش نفرت‌انگیز را با “واقع‌گرایی” اشتباه می‌گیرند. آنها فاقد قدرت تصور هستند و برای توجیه اینکه چرا گاهی بعضی چیزها نباید باشند همیشه راهی پیدا می‌کنند اما هیچ‌وقت واقعا تلاش نمی‌کنند.

۶. آداب معاشرت نمی‌دانند. “شما نمی‌توانید براساس رفتار یک فرد با کسانی که هیچ‌کاری برایش نمی‌کنند شخصیت او را قضاوت کنید.” یوهان ولفگانگ فون گوته. آدم‌های ناموفق معمولا نمی‌دانند با آدم‌ های دیگر چطور رفتار کنند و بیشتر اوقات دوست دارند بدون هیچ دلیل واضحی متکبر باشند. هیچ‌کس آدم‌های پرادعا، خودنما، فخرفروش، یا آنکه نمی‌داند تعریف و تمجید دیگران را چطور پاسخ گوید، چ‌طور تشکر کند، دوست ندارد. این ویژگی‌ها ناخوشایند هستند و به دور از آداب معاشرت هستند. آسان است که با آدم‌هایی که دوست‌ دارید خوب و مودب باشید، اگر با آدم‌هایی که نمی‌توانید تحمل‌شان کنید یا آنها که دائما با شما مخالفت می‌کنند، خوب و مودب باشید، این نشانه‌ شخصیت است. اینکه بدانید با آدم‌ها چه‌طور صحبت کنید مهارتی است که فقط عده‌ کمی از آن برخوردارند.

۷. کارها را به تعویق می‌اندازند. “کارهایی را که با تمام وجود دوست داری انجام ندهی فقط تا فردا عقب بینداز” پابلو پیکاسو. نکته‌ بامزه درباره‌ این یکی این است که بیشتر این آدم‌ها خود اعلام می‌کنند که کارها را به تاخیر می‌اندازند. طوری زندگی می‌کنند که انگار یک زندگی دیگر در بانک دارند. دریابید که مرگ شما از لحظه‌ای که به دنیا می‌آیید آغاز می‌شود و بدانید هر روز یک هدیه است و به خود مدیون هستید که در این ۲۴ ساعت هرکاری که می‌توانید بکنید چون هرگز امروز فردا را تضمین نمی‌کند.

۸. کاری نمی‌کنند. “امروز کاری بکنید، درآینده‌ برای آن از خودتان تشکر خواهید کرد”لس بروان. شاید علت این که ژرفای اثر این قاعده‌ زندگی را نادیده می‌گیرند سادگی آن باشد. آدم‌های ناموفق خوب صحبت می‌کنند و رویا‌های بزرگی دارند اما شهامت ندارند قدمی بردارند. رویاپردازی را درمورد این‌که چه خواهد شد کنار بگذارید. رویاپردازی به خودی خود بد نیست، اما بلند شوید، خودی نشان بدهید و کاری بکنید.

۹. نمی‌توانند با دشواری‌ها روبرو شوند.“تابش پیوسته‌ خورشید و نباریدن باران صحرا را می‌سازد” ضرب‌المثل عربی.. نکته‌ همه‌ چالش‌ها این است که فقط به اندازه‌ای بزرگ هستند که ما تصور می‌کنیم و به اندازه‌ای قوی هستند که ضعف ما به آنها اجازه می‌دهد. آدم‌های ناموفق این را درک نکرده‌اند و خیلی زود جا می‌زنند چون اوضاع وخیم می‌شود، و کارها کمی سخت می‌شود. غلبه بر چالش‌ها نه تنها ما را به اهداف نزدیکتر می‌کند، بلکه ما را تبدیل به آدمی می‌کند که هیچ‌وقت تصور نمی‌کردیم وجود داشته‌باشد. در میان دشواریها شهامت زاده میشود. اگر مجبور نمی‌شدید مبارزه کنید هرگز نمی‌فهمیدید چقدر قوی هستید.

۱۰. بی‌تفاوت هستند. “بنابراین،چون تو ولرم هستی،نه سردی نه داغ،من تو را از دهانم تف می‌کنم”مکاشفه‌ یوحنا. بله بعضی‌ها ذاتا تماشاچی هستند. آنها هیچ‌وقت نظری درباره‌ هیچ‌چیز ندارند، نمی‌توانند تصمیم بگیرند،و فراتر از یک نادان محض هستند. نمی‌توانند گفتگوهای هوشمندانه‌ای داشته‌باشندو در مقابل چیزی که مستقیما با دانسته‌های آنها مرتبط نیست جبهه می‌گیرند. آنها فکر می‌کنند همه باید زندگی را آنطور ببینند که آنها می‌بینند. درمورد همه‌چیز بی‌تفاوت هستند و پای هیچ‌چیز نمی‌ایستند. مطالعه نمی‌کنندو تلاشی برای نشان دادن خود نمی‌کنند. بی‌تفاوتی قاتل خاموش است.

این عادت های غلط را کنار بگذارید تا موفقیت از ان شما باشد.مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette