عکس برتر

دریا در کره جنوبی سالی دو بار می شکافد

دیدن منظره شکافته شدن دریا و پدیدار شدن کف آن بسیار هیجان انگیز است و تو را بر آن می دارد که پا در این خشکی نو ظهور بگذاری و بر آن راه بروی. همواره دریا را از ساحل تماشا کرده ایم اما مشاهده دریا و زیبایی های آن در حالیکه در میان آن راه می روی حس و حالی ویژه و بی مانند را در آدمی برمی انگیزد که هر ساله مردمان بسیاری از سراسر دنیا برای تجربه آن به کره جنوبی سفر می کنند.

images

پدیده شکافته شدن دریا که تصور می کردیم تنها در زمان موسی اتفاق افتاده است سالی دو بار در کره جنوبی اتفاق می افتد و بین دو جزیره جیندو و مودو مسیری به طول ۲٫۸ کیلومتر و عرض ۴۰ تا ۶۰ متر از کف دریا  پدیدار می شود. مسوولین گردشگری کره در این زمان فستیوالی برگزار می کنند تا گردشگران ضمن مشاهده پدیده شکافت دریا و پیاده روی میان آن، از امکانات تفریحی و رفاهی نیز برخوردار باشند.

2010040400221_0

این پدیده جالب که یادآور شکافته شدن رود نیل با عصای حضرت موسی است، بر اثر جزر و مد دریا به وجود می آید و یک ساعت به طول انجامیده و سپس مسیری که پدیدار شده بود محو می شود.

People walk out to sea on a pathway exposed by the early morning low tide between the South Korean islands of Jindo and Modo during the 'Jindo Sea Parting festival' on March 22, 2015. The annual phenomenon is understood to be a result of 'tidal harmonics' caused by the relative positions of the Earth, Moon, and the Sun which when 'in phase' create an extreme low tide revealing a causeway between 40 and 60 metres (131 - 196 ft.) wide for around one hour between the islands of Jindo and Modo, on the southern-most tip of the South Korean peninsula. The four-day festival, the dates of which change slightly each year, is a popular attraction for both tourists and locals; many of whom take the opportunity to dig for shell fish and collect seaweed. (Ed Jones/Getty Images)

این پدیده طبیعی توسط یک سفیر فرانسوی به جهانیان معرفی شده است. او با چاپ گزارشی از این پدیده در یکی از مجلات فرانسه به اطلاع جهانیان رساند که دریا تنها در زمان موسی شکافته نشده است بلکه هم اکنون نیز سالانه دو بار می شکافد و آنها می توانند از نزدیک شاهد این رویداد باشند.

6068900_orig

بر اساس یک افسانه کره ای علت شکافتن دریا دعای یک پیرزن است این پیرزن که توانایی عبور از دریا را نداشته و در عین حال مشتاق زیارت اقوام خود بوده که در سوی دیگر دریا ساکن بوده اند، به درگاه خدا دعا می کرده است که سببی فراهم کند تا بتواند به آن سوی دریا برود و دعای او با شکافته شدن دریا مستجاب شده است.مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette