زندگی برتر

خودتان را دوست بدارید

 

رفتار شما با خودتان چگونه است؟ آیا به اندازه کافی با خودتان خوب هستید؟ رو راست باشید. اکثر ادم ها فکر می کنند با خودشان به خوبی رفتار می کنند اما شما در واقعیت می بینید که موضوع به شکلی دیگر نمایان است.  خوب بودن با دیگران از خوب بودن با خود بسیار آسان تر است. شما می توانید بر اساس سلایق دیگران  لباس بپوشید، صحبت کنید و یا هر رفتار دیگری اما منظور در اینجا از مهربانی با خود، توان مقاومت در برابر  اعتقادات، فشارهای اجتماعی، مذهبی، خانوادگی یا گروهی است  که می‌خواهند به‌شکلی خاص رفتار کنید، کاری خاص را انجام‌دهید یا باور هایی داشته‌باشید که سنخیتی با خود واقعی‌ شما ندارد.

هر چه زمان بیشتری برای تطابق با انتظارات دیگران اختصاص‌دهید، ممکن‌است خود را بیشتر گم‌کنید و کم‌تر دوست ‌داشته ‌باشید. در اینجا فهرستی از کار هایی آورده‌ شده‌ است که اگر واقعا خود را دوست ‌دارید طبعا آنها را انجام نمی‌دهید. اگر چیز جدیدی به ذهن شما می رسد به لیست زیر اضافه کنید.

 

 

  • بیش از حد متعهد نمی‌شوید

آدم‌هایی که خود را دوست ‌دارند به بسیاری چیزها نه می‌گویند تا بتوانند به چیزهایی که دوست ‌دارند آری بگویند. گرچه آدم‌ها ممکن ‌است هر از چند گاهی برای گرفتن پاسخ مثبت تحت فشارتان بگذارند یا در شما احساس گناه ایجاد کنند، اما مشخص‌کردن مرزها با توجه به زمان و انرژی‌ نشانه‌ ای از دوست ‌داشتن خود است.

  • از کمک‌گرفتن هراسی‌ندارید

می‌دانید چگونه باید غرور را کنار بگذارید. می‌دانید نباید برای همه‌کس همه‌چیز باشید. آنقدری خود را دوست ‌دارید که بدانید چه‌زمانی به کمک دیگران احتیاج‌دارید یا چه‌زمانی با اجازه‌ دادن به دیگری برای دخالت در کار، به او افتخار داده‌اید و اینگونه کمک کرده‌اید.

  • برای شاد بودن به دیگران متکی نیستید

شاد مقوله‌ای درونی است. اگر واقعا خود را دوست‌دارید، می‌دانید چه چیزهایی واقعا خوشحالتان می‌کنند، و زمانیکه همه‌چیز مطابق برنامه پیش می‌رود، چیزهایی دارید به سراغ‌ آنها بروید. وظیفه‌ من است این است که تا حد امکان خودم شادی به زندگی‌ام بیاورم، نه دیگری.

  • خودتان را با دیگران مقایسه نمی‌کنید

مقایسه‌کردن زندگی، شغل و موفقیت خود با دیگری در حقیقت راهنمای عملی رسیدن به فاجعه است. از آنجایی که واقعا خود را دوست‌دارید، می‌دانید آنچه در رسانه‌های اجتماعی می‌بینید ویرایش ‌شده ‌است و اغلب نسخه‌ دلربایی از زندگی شخص دیگری است.

  • بابت تصمیم ‌هایی که گرفته‌اید به خود خرده نمی‌گیرید

آنها که خود را دوست ‌دارند تصمیم‌ های خود را زمانیکه کار از کار گذشته، نکوهش نمی‌کنند. اگر تصمیم‌ گرفته‌اید به اسکی بروید و بعد با خودتان می‌گویید کاش به ساحل دریا می‌‌رفتم، می‌دانید تصمیم دوم‌ تنها حال ‌و هوای خود را بد می‌کند.

  • از اینکه زمانی را به خود اختصاص‌دهید احساس گناه نمی‌کنید

در هواپیما همیشه به شما یادآوری می‌کنند “در شرایط اضطراری پیش از کمک‌کردن به هر فرد دیگری، اول ماسک اکسیژن را به صورت خودتان بزنید”. آنها که خودشان را دوست‌دارند می‌دانند این قضیه در زندگی روزمره هم صادق است.

  • برای اشتباه‌ کردن خود را بیش از حد سرزنش نمی‌کنید

افراد زیادی هستند که خود را تا حد بسیار زیادی برای بی‌نقص‌بودن تحت فشار قرار می‌دهند و به‌هنگام اشتباه ‌کردن خود را بسیار سرزنش می‌کنند؛ می‌دانید انسان هستید و می‌توانید از اشتباه‌ها درس بگیرید؛ خود را میبخشید و به‌جای سرزنش‌کردن خود بابت چیزی که در گذشته اتفاق ‌افتاده ‌است، روی آینده تمرکز می‌کنید.

بهترین شکل دوست‌داشتن خود، خودآگاهی است؛ دوست‌داشتن خود به‌معنای بی‌نقص‌بودن خود نیست، بلکه به‌معنای این است که شما به خود توجه می‌کنید، نسبت به خود مهربان هستید و هر روز به بهترین شکلی که می‌توانید زندگی خود را پیش می‌گیرید.مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette