زیبایی و آرایشی

زیبایی های نهفته در کوتاهی مو

اگر سالهاست که موهایتان را بلند نگه داشته اید، بد نیست جسارت و توان تغییرتان را با کوتاه کردن موهایتان محک بزنید و ببینید بازخورد این تغییر در اطرافیانتان چگونه است؟

1 (9)

شاید بازخوردهای مثبت اطرافیان تشویقتان کند که تغییرات بزرگتر و مهم تری در زندگیتان ایجاد کنید؛ تغییراتی که سالهاست زندگی شما به آن احتیاج دارد. شاید این تمرین کوچکی باشد برای دوست شدن با تغییر و نترسیدن از آن.

1 (7)

شاید موهای بلند زنانگی و ملاحت بیشتری داشته باشد اما موهای کوتاه جذابیت و نفوذ بیشتری دارد. موهای کوتاه معمولا بدون اینکه وقتی برای آراستن آن بگذارید، خودش فرم و پوش لازم را دارد ضمن اینکه شستن و شانه کردنش هم راحت تر است.

1 (1)

اگر فکر می کنید که با کوتاه کردن موهایتان دیگر نمی توانید از وسایل زینتی مو استفاده کنید، در اشتباه هستید حتی برای کوتاه ترین موها نیز می توان از تل و سنجاق سر استفاده کرد. برای موهای تا سر شانه نیز می توان از تمام وسایل زینتی ای که برای موهای بلند کاربرد دارند، مثلا انواع کریپس ها، استفاده کرد.

1 (3)

اگر از آن تیپ آدمهایی هستید که وقت زیادی برای مدل دادن به موهای خود یا حتی رسیدن به آن ندارید، اگر ترجیح می دهید وقتی را که صرف رسیدگی به موهای بلند خود می کنید به کارهای مهم تری اختصاص دهید، خوب چرا راه دور برویم، نزدیکترین راه برای رسیدن به این هدف آن است که موهای خود را کوتاه کنید.

1 (8)

 اگر می خواهید در مصرف میزان بالای شامپو و نرم کننده و تقویت کننده ای که صرف موهای بلند خود می کنید صرفه جویی کنید، اگر می خواهید از وزن قابل توجه موهای بلندی که بر سر شما سنگینی می کند خلاص شوید و احساس سبکی و آزادی بعد از کوتاه شدن موها را تجربه کنید، خوب موهای خود را کوتاه کنید.

کوتاه کردن مو با نوعی حس سبکی، رهایی و چابکی همراه است به ویژه اگر موهای شما بلند باشد این حس مشهودتر خواهد بود زیرا وزن قابل توجهی از سر شما برداشته می شود.

 کوتاه کردن مو ضمن اینکه به سلامتی مو ها کمک می کند، موجب مدرن تر و امروزی تر به نظر رسیدن شما نیز می شود.

1

کوتاه کردن موها، حتی به اندازه چند سانت، به سلامت و شادابی موها و نیز خوش فرم تر شدن و پر پشت تر به نظر رسیدن آن کمک می کند، چرا؟ چون رشد مو در تمام قسمتهای سر یکسان نیست بنابراین با بلند شدن موها، مدل مو، زیبایی و فرم اولیه خود را از دست می دهد و به جهت بلند و پایین دیده شدن سر موها، مو کم پشت تر  و نا فرم تر به نظر می رسد.

1 (13)

 وقتی موی خود  را شده به اندازه چند سانت، کوتاه می کنید، یک دست تر شدن انتهای موها موجب می شود که مو پرپشت تر و خوش فرم تر و سرحال تر به نظر برسد.

1 (2)

 کوتاه کردن مو یک نوع پیشگیری از موخوره نیز محسوب می شود چرا که احتمال خشک شدن مو در قسمتهای انتهایی با بلند تر شدن مو بیشتر می شود و خشکی مو از مهم ترین علل ایجاد موخوره است.

2

دلتان نمی آید موهایتان را کوتاه کنید؟ به نظر شما موی بلند نمادی از زن بودن است و زلفهای افشانی که با ترنم وزش هر نسیم می رقصند، بخشی از اسطوره زن بودن است که با نداشتنش، چیزی از سحر انگیزی زنانه شما کم می شود؟ اگر اینطور فکر می کنید می خواهم در شما شک ایجاد کنم.

khoshki-moo

 شما در یک عکس یا فیلم، زنی با موهای افشان و بلند می بینید و این مدل مو را زیبا و خواستنی می یابید اما هیچ فکر کرده اید که شاید فرم سر و صورت شما، نحوه قرار گیری اجزای چهره شما و نوع تناسب آنها با هم، جنس موی شما، چاقی و لاغری اندام شما و سن شما به گونه ای باشد که این مدل مو با آن هماهنگ نباشد؟

mahfeladabi.com1350

شاید در تصورتان فرم صورت و موی شما هم  شبیه آن زن است اما واقعیتی که مردم می بینند همان میزان هماهنگی مدل موی شما با فیزیک سر و گردن، بدن،سن و جنس موی شماست که ممکن است اصلا شبیه تصور شما نباشد.

234

شاید سالهاست که زیبایی شما زیر سایه تصورات خلاف واقع شما، فرصت بروز و درخشیدنش را از دست داده است چراکه یک مدل موی مناسب می تواند بر زیبایی های شما تاکید کند و نسبت به عیبهایش، خطای دید ایجاد کند و بنابراین ظاهری به غایت موزون تر و پرنفوذتر به شما ببخشد. به حرفهای من فکر کنید.

1 (12)

موهای کوتاه باعث می شود جوانتر به نظر برسید؛ دقیقا نمی دانم چرا، شاید به خاطر اینکه پوش تر و خوش فرم تر می ایستد و بنابراین موها سرحالتر به نظر می رسند و بیننده دچار خطای ذهنی می شود که: پس حالا که این فرد موهای سرحال تری دارد پس احتمالا جوانتر است.

1 (4)

شاید به خاطر اینکه چهره فرد از بار اضافه موها سبک تر دیده می شود و چهره بازتر می شود و بنابراین حس آزادی بیشتری به بیننده مخابره می کند و باز خطای ذهنی ایجاد می شود که فرد مقابل من، با چابکی و آزادانه رفتار می کند، بنابراین جوانتر است.

ar4-2968

 خلاصه یک راه ساده کم هزینه برا ی جوانتر به نظر رسیدن، کوتاهتر کردن موهاست.

برای مشاهده انواع خدمات مرتبط با مو با قیمت تخفیف خورده، به سایت «تخفیف برتر» مراجعه فرمایید.

نویسنده: معصومه غنیانمطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette