زندگی برتر

تِکّه خاطرات مدرسه

بچه های مدرسه والت! انیمیشن های کودکی ما چقدر مفهومی بود و در عین حال جذاب. من راوی داستان و گالونی رو بیشتر از شاگرد اول کلاس دوست داشتم چون آنها اجتماعی تر بودند با وجودی که ارنستو ضمن شاگرداول بون از سایرین خوش قیافه تر هم بود.
به نظرم آدم شاگرد چهارم باشد و یک ساز بداند یا ورزشکار باشد و یا اجتماعی و مهربان باشد برابری می کند با اینکه شاگرداول باشد و در لاک خودش.
شاگرد اول تمرکزش روی علم آمورزی است و در آینده مرزهای دانش را جلو می برد البته به شرطی که آنقدر تک بعدی نباشد که یک جا از زندگی جا بماند یا بشکند. اما آن دانش آموزی که اجتماعی هست یا ای کیو(هوش عاطفی) خوبی دارد شاید پژوهشگر نشود اما هم احتمال جا ماندنش از زندگی کمتر است و هم در جایگاه شغلی ای غیر از پژوهشگری که تعدادشان بسیار زیاد هم هست، می تواند موفق باشد.
24231b8eec9c770fe8b4bd6e6b226ee2-1

 

 

روز اول مهر، روزی که دست در دست خواهر یا برادر بزرگترمان که چند تا کلاس از ما بزرگتر بود می رفتیم مدرسه با کلی ذوق و انرژی اولیه برای یه سال تازه و قبلش دعا کرده بودیم که معلم امسالمان هم مهربان باشد هم خوب درس بدهد.
lectura

 

 

 

خواهر یا برادر بزرگترمان حتی اگر دو کلاس از ما بالاتر بودند به نظر ما خیلی بزرگ و دانا بودند و آرزو داشتیم که ما هم به سن آنها برسیم و به آن درسهایی که او می خواند برسیم.
pizarra
«کی می یاد پا تخته؟کی دواطلبه بیاد پا تخته؟ »
پا تخته رفتن استرس داشت مگر اینکه کاملاً به درس مسلط بودی و می خواستی جلوی بقیه همکلاسی ها پز بدی.
مرکز توجه ۳۰،۲۰ جفت چشم قرار گرفتن کار ساده ای نبود. شاید بهتر بود که در مدرسه بیش از اینکه جذر و رادیکال به ما آموزش بدهند اینکه بتوانیم در یک جمع راحت صحبت کنیم  و چطور با همکلاسیهایمان کار تیمی انجام بدهیم را یاد می دادند.
vacaciones-placer-y-lectura1-1-1

 

 

آن موقع که تازه با سواد شده بودیم کتابها بسیار جذاب بودند، هر کتاب یک دنیای تازه بود که ما را در خودش غرق می کرد.

 

anchool

 

شیوه آموزشی بعضی از معلمهایمان این بود که از روی درس بخوانیم. وقتی دیکته یا امتحان داشتیم نفر وسط می رفت زیر میز.
دیکته، سالهای اول که هنوز خوب کلمات را نمی شناختیم درس سختی بود اما بعدها آسان ترین امتحان بین امتحانات بود نه؟

 

cartoon_pencil_vector_559014

 

 

مداد قرمز چون کم استفاده می شد به نظرم مداد لوکسی بود و جایگاه ویژه ای داشت ضمن اینکه معمولا ظاهر براق تر و شیک تری نسبت به مدادهای مشکی داشت. شاید اغلب دانش آموزان دختر برای یکبار هم شده که رنگ مداد قرمز رو روی لبهاشون تست کرده اند.

 

bus

 

 

شاید تعداد کمی از ما سرویس مدرسه داشتیم چون معمولا در ایران، تراکم خانه ها در اطراف مدرسه زیاد هست. به نظرم سرویس مدرسه بیشتر برای کشورهای خارجی است که در مناطق و خانه های وسیع زندگی می کنند.

 

 

child

 

 

 

 

کیفمان را از شب قبل برای کلاسهای فردا آماده می کردیم و کتاب و دفترهای مورد نیاز فردا را با کتاب و دفترهای آن روز جابه جا می کردیم. جامدادی اما جزو همیشه ثابت بود با خط کشهایی که عکس روی آن از دو زاویه مختلف، متفاوت دیده می شد و تراش و پاک کن های فانتزی و …

 

 

2

 

این هم همان برنامه ای که اول سال پر می کردیم و به روی کمد یا دیوار اتاق می چسباندیم و از روی آن دفتر و کتابهای مناسب هر روز را در کیفمان می چیدیم و بعد از یک مدت حفظش می شدیم.

 

 

درون هر کودکی پر از سلامتی، انرژی،ذوق و امید به زندگی است و در بزرگسالی خاطرات کودکی ما را به آن حال و هوای شاد و کودکانه متصل کرده و از آن انرژی و امید به درونمان جاری می کند.کودکی و خاطراتش سرمایه بزرگسالی است، کودکی کودکانمان را خوب رقم بزنیم تا  برای روزهای سخت بزرگسالی پشتوانه روانی داشته باشند.
نویسنده: معصومه غنیان
تهیه شده در تحریریه فروشگاه آنلاین تخفیف برتر

 مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette