آموزش برتر, خرید برتر, زندگی برتر, نکته برتر

توصیه های مفید در مورد خرید از سوپرمارکت ها و مراکز خرید

Young man in supermarket comparing bottles of oil, rear view, close-up

حتماً برایتان پیش آمده ،  زمانیکه از سوپر مارکت و یا فروشگاهی خارج می شوید، با کلی صورتحساب و سبدی پر از کالا مواجه شوید که قبل از خرید، حتی تصورش را هم نمی کردید. آیا شده مدتی پس از خرید ببینید که مواد خریداری شده شما دیگر تازه نیستند؟ اگر پاسخ شما مثبت است به مدیریت خرید نیاز دارید. با ماهمراه باشید.

 

هرگز،هرگز، هرگز، چرخ خرید را پر نکنید!

چشمانتان فریبتان می دهند.

چرخ های خرید بزرگتر شده اند پس می توانند ذهنتان را فریب دهند که خرید کنید.حواستان باشد که لازم نیست چرخ خرید را پر کنید. سعی کنید از سبد های کوچک استفاده کنید و یا همان چیزی را بخرید  که واقعا لازم دارید و مستقیما به سمت صندوق بروید. شک نکنید!

 

لفت ندهید. زیاد در سوپر مارکت نمانید.

بعضی ها دوست دارند میان قفسه بچرخند و به تنوع محصولات داخل قفسه ها نگاه کنند. بدانید که آنها فقط به یک دلیل آنجا هستند، برای اینکه شما آنها را بخرید! پس هرچه بیشتر در فروشگاه بمانید، بیشتر می بینید، بیشتر دوست خواهید داشت و بیشتر می خرید. ذهنتان فریبتان خواهد داد، “این جنس تخفیف دارد، چرا الان نخرمش؟” پس سریع محل را ترک کنید .

 

تصور نکنید که تمام محصولاتی که در یک ردیف فروش هستند، همگی دارای تخفیفند.

تمامی محصولاتی که در یک ردیف فروش ویژه و یا تخفیفی هستند، جذابند و بخوبی چیده شده اند تا توجه شما را جلب کنند. به ندرت اتفاق می افتد که تمامی اینها تخفیف دار باشند، بسیاری از آنها با قیمت اصلی در بخش تخفیف ویژه بفروش می رسند و تنها در میان محصولات تخفیف دار گذاشته شده اند. توجه کنید.

 

به تاریخ انقضا مواد غذایی دقت کنید. تخفیف قیمت در برابر زمان مصرف !

بسیار محصولات گوشتی و یا نانی دیده اید که مدت زمان کمی مثل دو روز به تاریخ انقضایشان مانده است. اگر واقعا لازم دارید که بلافاصله پس از خرید مصرف کنید و یا تاریخ انقضای محصولات پس از گذشت زمان برایتان مهم نیست این محصولات تخفیف دار را بخرید و به فروشنده کمک کنید تا از شرشان راحت شود. البته خودتان نیز مقداری پول صرفه جویی کرده اید .

 

خرید در طول هفته دام خرید بیشتر را خنثی می کند

وقتی فروشگاه شلوغ است، همرنگ جماعت شدن بسیار وسوسه انگیز خواهد بود، درست مانند زمانیکه مردم دور چیزی جمع شده اند و می روید ببینید چه خبر است. از خرید در آخر هفته پرهیز کنید.

 

فهرست خرید تهیه کنید و به آن پایبند باشید

در زمان خرید در کنار فهرستتان تیک بزنید و سعی کنید حتی برای تیک زدن فهرست، زمان هم در نظر بگیرید پس از تیک دار شدن فهرست به سمت صندوق بروید.

 

مستقیم سراغ اولویت هایتان بروید . معمولا مسیر منتهی به شیر و تخم مرغ طولانی است!

بخش مواد ضروری مثل لبنیات معمولا در انتهای فروشگاه قرار دارد تا برای رسیدن به انها از میان قفسه های جذاب عبور کنید، شاید توجه تان جلب شد. اگر صرفا به لبنیات نیاز دارید مستقیم به سمت آن بخش حرکت کنید.

 

ماهی‌های تازه‌ی روی یخ چشمک می‌زنند؟! بخش منجمدها را ببینید.

اکثر ماهی های تمیز شده منجمدند. در سوپر مارکت ها و فروشگاه ها یخ آنها را آب می کنند، قطعه قطعه شان می کنند، روی یخ قرار می دهند تا فکر کنید تازه هستند. می توانید آنها  را در بخش محصولات منجمند نیز بیابید.

 

پس از صرف غذا به خرید بروید. تا با سوال می خواهید تست کنید وسوسه نشوید!

بازاریابان شرکت های غذایی، نمونه های غذای رایگان به شما می دهند و پیشنهاد می کنند که بچشید. در واقع ترغیبتان می کنند که پس از تست نمونه واقعیش را بخرید. اگر تست کنید و خوب باشد در مقابل وسوسه خرید نمی توانید مقابله  کنید. اگر پس از صرف غذا به خرید بروید حتی پیشنهاد چشیدن را هم براحتی رد خواهید کرد.

 

مهارت نه گفتن به بچه ها را بیاموزید.

معمولا محصولات مربوط به کودکان در قفسه ای پایینی و در دسترس بچه ها قرار می گیرد. نه گفتن به بچه ها خیلی سخت است باید این مهارت را بیاموزید و یا اینکه زمانی به خرید بروید که بچه ها در مدرسه هستند.

 

رسید خرید های خاص را نگهدارید.

اگر محصولی است که مرتبا می خرید، می توانید با نگهداری   رسید خرید و مقایسه قیمت آن در فروشگاه های مختلف پایین ترین قیمت را بیابید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید. و  یا در  زمان تخفیف مرتبط با آن محصول به خرید بروید.

 

در صف صندوق فکر کنید آیا واقعا تمام چیزهایی را که برداشته اید لازم دارید؟

زمانیکه در صف هستید زمان مناسبی است برای اینکه چیزهای غیر ضروری را که خریده اید حذف کنید و به قفسههای خود برگردانید. در انجام اینکار شک نکنید.

 

تب و تاب برند گولتان نزند.

در قفسه های مواد غذایی بدنبال برندهای معمولی باشید بدانید که مزه اینها با برندهای معروف قطعا یکی است ولی با قیمت پایین تری عرضه می شوند. دست کم یکبار امتحان کنید.

 

در صف صندوق خوراکی ها چشمک می زنند. فریب نخورید!

در صف انتظار صندوق خسته خواهید شد. شاید چند شکلات و یا تنقلات دیگر مناسب به نظر برسد. بعلاوه اینکه همگی کاملا در دسترس هستند. توجه خود را به چک کردن لیست خرید معطوف کنید.

 

لزوما هر تخفیفی به معنای صرفه جویی نیست.

بیشتر خرید ها برای خرید حجم بیشتر طراحی شده اند مثلا در ازای خرید سه بسته، بسته چهارم را هدیه بگیرید. محاسبه کنید و ببینید که ارزشش را دارد.

 

غذاهای آماده و نیمه آماده وسوسه انگیزند اما آیا تازه هم هستند؟

گاهی اوقات فروشگاه ها و سوپر مارکت ها اقدام به فروش غذاهای آماده ای می کنند که در زمان خودشان بفروش نرفته اند این غذاها بسیار وسوسه انگیزند اما قطعا تازه نیستند حال تصمیم بگیرید غذا تازه و سلامت و یا غذا ی راحت.

 

 

این فهرست حاوی نکاتی بود که به شما در خرید بهتر و صرفه جویی در پول کمک شایانی خواهد کرد. مفید بودن این نکات وابسته به میزان مقاومت شما در برابر وسوسه خرید دارد.

 مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette