درآمد برتر

بگذارید پول برای شما کار کند!

رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب پرفروش ” پدر پولدار و پدر بی پول ” میگوید:  مردم عادی برای پول کارمیکنند، اما در مورد پولدار ها، این پول است که برای آنها کار میکند.

  2013-11-06-robertkiyosaki

رابرت کیوساکی، میلیونری که میتوان گفت کار خود را از صفر آغاز کرد، در کتابش برای اولین بار از راز و رمز پول در آوردن و ثروتمند شدن پرده بر میدارد و با زبانی ساده نکاتی را بازگو میکند که با فراگیری و عمل به آنها می توان پایه های مالی زندگی خود را مستحکم نمود.

محوریت نوشته های این کتاب بر پایه این است که به جای اینکه خودتان کار کنید تا پول در بیاورید، باید پول به جای شما برایتان کار کند که در اینصورت نه تنها به حقوق ماهانه ای که دولت و یا صاحبان شرکت ها به شما میپردازند وابسته نخواهید بود، بلکه خیلی بیشتر از درآمد یک شغل ثابت با حقوق ماهیانه برای شما به دنبال خواهد داشت.

چرا خیلی از افراد به توصیه کیوساکی عمل نمیکنند؟

فرمولی که کیوساکی ارائه میکند، بسیار راحت وساده به نظر میرسد، اما خیلی از افراد با وجود مطالعه ای که در این مورد انجام میدهند و دانش مالی که فرا میگیرند، به دلایل مختلفی از آن استفاده نمیکنند که پنج دلیل عمده آن شامل موارد زیر است :

۱- ترس

۲- بدبینی

۳- تنبلی

۴- عادت های نادرست

۵- تکبر

ترس و بدبینی از مهمترین این عوامل هستند. چرا که افراد به دلیل ترس از بی پولی ، ترس از شکست و از دست دادن شغل و منبع درآمد خود هیچگاه در این راه قدم بر نمی دارند. او میگوید که بیشتر مردم در چرخه زندگی گرفتار می شوند و هر روز صبح زود از خواب بر میخیزند، به سر کار می روند ، مخارج خود را می پردازند و دوباره صبح زود بلند می شوند، به سر کار میرند و … .

خیلی از مردم تنها چنین قالبی را می توانند برای زندگی خود متصور شوند و برای آنها خارج شدن از این چرخه شاید امری غیرممکن و حتی دور از ذهن به نظر برسد. اما چنین چیزی امکان دارد و تنها راه حلش هم این است که بگذاریم پول برایمان کار کند.

چه کنیم تا از این چرخه تکراری خارج شویم؟

برای اینکه این امر محقق شود و به جای اینکه ما برای پول کار کنیم، بگذاریم پول برای ما کار کند، مهم ترین کار این است که ابتدا اهداف زندگی خود و همینطور دلایلی را که میخواهیم چنین راهی را در پیش بگیریم برای خود مشخص کنیم. شاید این جملات بارها در ذهن شما تکرار شده باشد که :

  • نمیخواهم در سراسر زندگی ام کار کنم

  • شغلی مطمئن و خانه ای در حومه شهر نمی خواهم

  • نمیخواهم کارم

  • ند کسی باشم

  • متنفرم از اینکه مانند پدرم به دلیل گرفتاری های کاری به تماشای مسابقه فوتبال فرزندم نروم و یا زمانی برای سپری کردن ساعاتی شاد با آنها نداشته باشم.

و این جملات نیز شاید آرزوی خیلی از ما باشد :

  • میخواهم برای سفر کردن و زندگی به سبکی که دوست دارم، آزاد باشم.

  • میخواهم در جوانی به اینها برسم

  • میخواهم آزاد باشم

  • میخواهم مهار وقت و زندگی خودم به دست خودم باشد.

  • میخواهم پول را به خدمت و کار کردن وا دارم

چطور باید اجازه دهیم پول برای ما کار کند؟

کار کردن پول!

کیوساکی در کتاب خود داستانی را از دوران کودکی خود تعریف میکند و در قالب مثال، به توضیح این جمله میپردازد:

[در کودکی] زیر زمینی داشتیم که بدون استفاده مانده بود. [دوستم مایک و من ] آنجا را تمیزکردیم و صدها کتاب مصور که تاریخ آن گذشته و جلد هرکدام را قبلا به ( به دلیل فروش نرفتن در مغازه ها و مرجوعی بودن) پاره کرده بودند و ظاهرا ارزشی نداشت، گردآوری کردیم. کتابخانه ای برپا کردیم و خواهر کوچک تر مایک را که عاشق مطالعه بود، به کتابداری گماشتیم. کتابخانه از ساعت دو نیم تا چهار و نیم بعد از ظهر باز بود و از هر نفر ۱۰ سنت ورودی می گرفت. رفته رفته همه بچه های منطقه مشتری کتابخانه ما شدند. برای آنان داد و ستد خوبی بود. در فاصله دوساعت بعد از مدرسه، میتوانستند ۵-۶ کتاب مصور بخوانند و تنها ۱۰ سنت بپردازند، درحالی که اگر میخواستند کتاب ها را بخرند باید بابت هرکدام ۱۰ سنت می پرداختند.

خواهر مایک کار ثبت نام روزانه مشتریان، مقدار پولی که داده بودند و مواظبت از کتاب ها را به خوبی انجام میداد. میانگین درآمد مایک و من هرکدام هفته ای ۹٫۵ دلار بود. نفری یک دلار به کتابدار میدادیم و اجازه داشت که هرچه میخواهد کتاب بخواند…

… جالب ترین بخش کارمان آن بود که حتی زمانی که حضور نداشتیم، کسب کارمان پول در میآورد و درآمد زایی میکرد و پولمان، برایمان کار میکرد.

این مثال ساده، راه اندازی یک کسب و کار کوچک را نشان میدهد و اینکه چطور این دونفر با حداقل زمان کارکرد، پول زیادی را ( نسبت به سن کم شان و همینطور نسبت به دهه پنجاه میلادی!!) به دست آورده اند.

در چه کسب و کارهایی میتوان پول را به کارکردن وا داشت؟

درآمد منفعل

مثال های زیادی در رابطه با کسب درآمد بدین طریق وجود دارد که گاهی اوقات از آنها با عنوان درآمد منفعل (passive income) نام برده می شود. سرمایه گذاری در شرکت های مختلف، سپرده گذاری در حساب های بانکی کوتاه مدت و بلند به منظور دریافت سود بانکی، خرید اوراق بهادار، خرید و فروش املاک، فروش کالا به صورت از تولید به مصرف و غیره، از نمونه های بارز درآمد منفعل هستند.

درآمد منفعل دقیقا چیست؟

هر کاری که با کمترین دخالت انسان انجام شود و درآمدزایی به همراه داشته باشد، جز درآمد منفعل محسوب میشود. به همین دلیل، فروش کالا به طریقی که کمترین واسطه در فرآیند فروش دخالت داشته باشد و شامل کمترین فعالیت های بدنی و غیر بدنی شود و همچنین  بیشترین درآمد را برای فروشنده به همراه داشته باشد، جز درآمد منفعل محسوب می شود.

شیوه اینترنتی درآمد منفعل…

این کار معمولا به این صورت انجام می شود که خود فروشنده یا تولید کننده به صورت مستقیم برای محصول خود خریدار پیدا کند و یا بازاریاب هایی که به صورت اینترنتی فعالیت میکنند، محصول یا محصولات فروشنده را تبلیغ کنند و به ازای فروش هر کالا، مبلغ مورد توافق بین طرفین به بازاریاب داده شود. بسیاری از تولیدکنندگان محصولات خود را به منظور فروش، به سایت هایی می سپارند که چنین سیستمی را فراهم کرده و بازاریاب هایی را منظور فروش کالا در دست دارند. سایت هایی مانند آمازون (amazon)، ای بی (ebay) و کلیک بنک (click bank) جزء این دسته هستند.

طرح ایرانی درآمد منفعل

در ایران هم سایت تخفیف برتر چنین سیستمی را در اختیار فروشندگان قرار داده است که بازاریاب هایی را برای فروش محصولات در اختیار دارد.

این نوع از بازاریابی نیز به نوبه خود جز مشاغل با درآمد منفعل قرار میگیرد. چرا که اشخاص با نوشتن یک مطلب در رابطه با آن کالا، بر شمردن ویژگی ها و معرفی آن به دیگران ، یا تهیه یک عکس جالب از محصول، همراه با متن توضیحی در رابطه با آن کالا و به اشتراک گذاری آن در وبلاگ ، وب سایت و یا سایر شبکه های اجتماعی تا مدت های طولانی مخاطب و خریدار جذب میکنند و تا زمانی که این مطالب در فضای اینترنت قرار داشته باشد، فروش و در نتیجه درآمد به دنبال خواهند داشت!بازاریاب ها

همیان، بهترین راه برای کسب درآمد منفعل!

طرح همیان که توانسته است (تاکنون) دوهزار و دویست و هفتاد و سه بازاریاب را در مدت کوتاهی پس از شروع فعالیتش به خود جذب کند، زمینه مناسبی را هم برای فروشندگان و هم برای بازاریاب ها فراهم کرده تا بتوانند جدا از نگرانی های مربوط به مسائل مالی و پرداخت و دریافت حق الزحمه، با فراغ بال به فروش محصولات و یا تبلیغ آنها بپردازند. ( چرا که در این سیستم همه چیز به طور خودکار محاسبه می شود.)

شما هم می توانید!

اگر شما هم میخواهید وقت آزاد بیشتری داشته باشید و زمان بیشتری را با خانوده خود بگذرانید، درآمد منفعل میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

اگر دوست دارید شما هم جز بازاریاب های همیان شوید و کسب درآمد داشته باشید، یا کالا های خود را برای فروش و تبلیغات در سایت تخفیف برتر بگذارید، میتوانید از طریق لینک های زیر اقدام کنید:

 

                             بازاریابی در همیان                          فروش کالا در سایت

کسب درآمد از اینترنت

راه های زیاد دیگری هم  برای کسب درآمد به صورت منفعل وجود دارد. اگر یکی از آن ها را می شناسید و یا با آن کسب درآمد میکنید، آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

 مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette