زندگی برتر

بازی و ریاضی  با دکوراسیون منزل

طراحی خانه استعداد ریاضی می خواهد. بله استعداد ریاضی . هنر دانستن اعداد و ارقام برای اینکه بتوانید موقع چيدن هر خانه‌ای اعداد و ارقام خاصی را به ذهن بياورید. برای داشتن یک خانه کامل با دکوراسیون عالی تنها ذوق و سلیقه  کافی نیست.

تمامی خانه‌ها بجز ذوق و سليقه صاحبخانه که برای زيباتر شدن آن خرج می‌كند، قانون و قاعده يكسانی برای چيدمان دارند كه برگرفته  از دنيای اعداد و ارقام است. اينكه پرده خانه در چه ارتفاعی نصب شود يا مبل‌ها چقدر از هم فاصله داشته باشند، ديگر ذوق و سليقه نيست، هنر است؛ هنر دانستن رياضيات خانه. اين اعداد جادويی را به خاطر بسپاريد. حتما روزی در چيدمان خانه‌ای جديد به دردتان می‌خورد. همراه باشید.

– فاصله‌ كليدهای برق از سطح زمين و فاصله بين كليد برق و چهارچوب در نبايد نزديك‌تر از دو ونیم تا پنج سانتی‌متر باشد.

– بهترين عمق قفسه‌های كتابخانه که البته براي جا دادن كتاب‌های هنری به فضايی بيشتر احتياج است چون اين كتاب‌ها معمولا قطعی غيرمتعارف دارند. اگر خانواده هنرمندی هستيد و كتاب هنری زياد داريد عرض قفسه‌ها را ۳۸ سانتی‌متر درنظر بگيريد.  در غیر اینصورت عرض قفسه ها کمتر خواهد بود.

– حداقل فاصله بين انتهای يك لوستر آويزان با سطح زمين ۱۲۰ سانتی متر  است. البته اين فاصله بيشتر برای مواقعی است كه زير لوستر محل رفت و آمد است در غير اين صورت می‌شود در اين عدد ارفاق هم كرد و لوستر را كمی پايين‌تر هم كشيد. ولی پیشنهاد نمی شود.

– به جای اينكه موقع نصب تابلوهای بزرگ ميخ و چكش به دست بگيريد يا با پيچ و مهره و دريل به جان ديوار بيفتيد اول وزنش را بسنجيد و بعد دست به كار شويد. وزنی كه قلاب‌های پشت قاب می‌توانند تحمل كنند ۵۰ کیلوگرم است و در زمان ساخت هر قابی سازنده با توجه به وزن كار به آن يك قلاب مخصوص وصل می‌كند.

– مناسب‌ترين فاصله بين ديوار و لوازم خانه ۹۰ سانتی متر است. در بدترين شكل هم بايد بين لوازم خانه و ديوار به‌خصوص مبل‌ها و ديوار فاصله كمی وجود داشته باشد.

– ايده‌آل‌ترين ارتفاع برای نصب تلويزيون به ديوار هم سطح ديد چشمان‌تان در حالت نشسته است. و ۱/۵ برابر اندازه سايز تلويزيون حداقل فاصله‌ای است كه بايد از آن دور نشست.

– بهترين فاصله بين گوشه‌های قاليچه وسط اتاق با كناره‌های ديوارها ۲۵ – ۵۰ سانتی متر است. البته اين عدد مخصوص اتاقی با اندازه‌ای متوسط است و به‌طور حتم در اتاق‌های بزرگ اين اعداد هم كمی فرق خواهد داشت.

– بهترين فاصله‌ای كه مبل‌هاي خانه بايد از كنار با هم داشته باشند ۱۰۵ سانتی متر. در اين فاصله است كه می‌توان با خيال راحت به رسيدن دست همه مهمان‌ها به ميز جلوی مبل‌ها اميد داشت!

– مناسب‌ترين فاصله صندلی‌ها و مبل‌های كنار هم در خانه‌های كوچك ۶۰ سانتی متر. فقط به اين اميد كه هم جا برای نفس كشيدن باشد و هم برای رفت و آمد!

– ۶۰ درصد از فضای خانه را می‌توانيد يك‌دست رنگ كنيد. به باقی ديوارها بايد كمی هيجان ببخشید؛ البته با قانون خودش. دو رنگ تيره‌تر با سهم ۱۵ درصد و يك رنگ متفاوت برای هيجان بيشتر با سهم ۱۰ درصد. پس براي داشتن يك خانه مدرن و امروزی قلم‌مو را در يك ظرف رنگ نكنيد و به همه جا نماليد. سهم‌ها را در نظر بگيريد و از تركيب رنگ‌ها استفاده كنيد.

– ۱/۴  تا ۵ / ۱ متر: محل دقيق نصب تابلوها روی ديوار. این فاصله‌ مناسبی است كه تابلو بايد از سطح زمين داشته باشد؛ آن هم درست در وسط مركز ديوار. اين قانون وقتی كه چند تابلو هم داريد – صدق می‌كند. برای این کار اول بايد مركز ديوار را پيدا كنيد .ی

– ۷ تا ۱۵ سانتی متر :حداقل فاصله‌ای است كه بايد بين يك چراغ ديواركوب و تابلوی نصب شده روی همان ديوار وجود داشته باشد. اين مساله در رابطه با آينه‌ها هم صدق می‌كند و بايد فاصله آنها با ديواركوب‌ها هم به اين اندازه حفظ شود.

room

– بهترين فاصله بين پايين تابلو تا بالای كاناپه ۱۰ تا ۲۰ سانتی متر است. اين حالت بيشتر زمانی اتفاق می‌افتد كه باید يك كار هنری با قابی بزرگ بالای سر بزرگ‌ترين كاناپه خانه آويزان باشد. فرقی هم ندارد كه فقط پای يك تابلو در ميان باشد يا چندين كار هنری. هيچ‌كدام نبايد از اين پايين‌تر يا بالاتر آويزان شوند.

– اندازه پرده نبايد خيلی بيشتر از اندازه پنجره باشد.  متراژ  پرده نهایتا باید دو برابر اندازه پنجره شود. پرده‌های پرچين اين روزها ديگر نمادی از يك خانه مدرن نيستند.

– فاصله بين بالای پنجره تا چوب‌پرده‌ها. براي اينكه پنجره‌های خانه را بلند نشان دهيد می‌توانيد اين فاصله را کمتر كنيد. درواقع هرقدر چوب‌پرده‌ها به سقف نزديك‌تر باشند، پنجره‌ها بزرگ‌تر نشان داده می‌شوند.

– مناسب‌ترين ارتفاع برای يك آباژور زمينی ۱۷۰ سانتی متر. در آباژورهای قديمی رسم بر اين بود كه لامپ را يا در ارتفاع سر يك آدم معمولی می‌زدند يا در ارتفاع يك آدم نشسته اما حالا ديگر قواعد دكوراسيون عوض شده است. حالا حتی ارتفاع لامپ بالای سر هم قانون دارد.

– مناسب‌ترين فاصله‌ای كه بايد بين كاناپه و ميز جلوي آن وجود داشته باشد ۴۵ سانتی متر است. اينطوری نه ميز مزاحم استراحت و رفت و آمد است و نه آنقدر دور است كه برای برداشتن هر چيزی نيازی به خم يا بلند شدن باشد.

– فاصله ای بين پايين پرده‌ها با زمين نباید وجود داشته باشد. پرده‌های خانه در بهترين شكل بايد هميشه روی زمين افتاده باشند يا در نهايت لب به لب با سطح زمين قرار داشته باشند. حتی اين روزها در طراحی‌های مدرن ترجيح می‌دهند كه پرده به اندازه پنج سانتی‌متر از طول روی زمين ريخته باشد.

با ریاضیات دکوراسیونی شیک و جذاب داشته باشید.مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette