زندگی برتر

انسان های خوب هنوز تمام نشده اند

این روزها مهربانی و دل رحمی نوعی ساده لوحی انگاشته می شود و افراد مهربان  و دل رحم گاه تعبیر به افراد ساده و بی درایتی می شوند که به راحتی می توان از آنها سوء استفاده کرد.

بسیاری از افراد نیز با دلسوزی به انسانهای دل رحم نگاه می کنند چون پیش بینی می کنند دیری نمی گذرد که این افراد از شدت ضربه هایی که به آنها می خورد و سوء استفاده ها و بدرفتاری هایی که متوجه ایشان می شود، دخلشان می‌آید.

bigstock-Hands-holding-rice-23621516-960x480

اما افراد دل رحم نمی توانند نسبت به بی عدالتیها بی تفاوت باشند و می خواهند به نوبه خود نقطه های روشن زندگی را در تاریکی بی عدالتی ها گسترش دهند.

اما اگر مردمی که در این دنیای نیمه تاریک زندگی می کنند قدر خوبی های انسانهای دل رحم را ندانند آیا دل رحمی آنها به واقع مصداق ساده دلی و نوعی حماقت نیست؟ همراه باشید تا جواب این سوال را بگیرید:

2-1

دل رحم ها گذشت می کنند چون قلبهای زیبایی دارند

اشخاص دل‌رحم احمق نیستند، آنها متوجه هستند که مردم با آنها چه می کنند اما باز هم گذشت می کنند چون قلب‌های زیبایی دارند.

شاید امروزه خودخواهی نوعی درایت محسوب شود اما انسانهای دل رحم همچنان آماده حمایت از دیگر انسانها هستند، هر چند می دانند که در این میان ممکن است عده ای در قالب کمک گرفتن قصد سودجویی داشته باشند.

know-compassion

آنها همچنان به نیازمندانِ کمک، پیشنهاد حمایت می دهند و به خاطر وجود همین انسانها است که هنوز دنیا فرونپاشیده است.

بی نقاب بودن حماقت نیست، شجاعت است

یک نظریه هست که می گوید افرادی که ظاهر خشنی دارند درون لطیف تر و جرئت کمتری دارند و  به این خاطر خود را خشن نشان می دهند که بتوانند از خود محافظت کنند اما افرادی که رفتاری لطیف دارند ترسهای کوچکتر و درون بزرگ تری دارند.

images (5)    images

با این توصیف، تمرین انسانیت، مهربانی و صادق و بی نقاب بودن در زمانه ای که این خصوصیات مورد انتقاد و سوء استفاده قرار می گیرد، حاکی از نوعی شجاعت است.

دل رحم ها هیچ گاه از مسوولیتهای نوع دوستانه خسته نمی شوند

دل رحم ها هیچ گاه از مسوولیتهای نوع دوستانه ای که برای خود قایل هستند، خسته نمی شوند چون اصلاً در نگاه آنها، این مسوولیتها نوعی بار و زحمت انگاشته نمی شود بلکه نعمت و فرصت همدلی و همنوع پروری به شمار می آید.

Compassion-2010 international

بزرگی درون دل رحم ها، یاریگر روزهای سخت

بی نقاب بودن انسانهای دل رحم در میان نقابهای بسیاری که در اطراف ما است  به ما حس سادگی و صداقت را منتقل می کند و بزرگی درون آنها در روزهای سخت یاریگر ما برای به دست آوردن بینش های اصولی تر و راسخ تر نسبت به زندگی است.

آنها یک نفر را مقصّر تمام مشکلات دنیا نمی دانند و دیدگاه مهربانانه ای که نسبت به انسانها دارند باعث می شود که یاد بگیریم دست از ملامت و سخت گرفتن نسبت به خود برداریم و با خودمان مهربان تر باشیم؛ این افراد در زمانهای سختی که عواطفمان لطمه خورده و آرزوهایمان برباد رفته است به ما حس التیام می دهند و وجود سرد ما را با دلنشینی گرمای نوعدوستی آشنا می کنند.

Old and Young

درون آنها آنقدر بزرگ است که بازیهای زندگی برای آنها کودکانه تلقی می شود و به همین دلیل دنیا را زیاد جدی نمی گیرند و حتی در سخت ترین و ناعادلانه ترین شرایط چراغ قلبهای ایشان با نور ایمان و لبخند روشن است.

سخن آخر

تعداد کم افراد دل رحم شاید در وهله اول یک مشکل به نظر برسد اما موجب می شود که خوبی درون بزرگ و آرام آنها بیش از پیش جلوه کند و دلهای بیشتری را متوجه زیبایی انسانیت و نور ایمان و امید سازد.

Untitled

گردآوری شده در تحریریه فروشگاه آنلاین تخفیف برترمطالب مرتبط

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

شما همچنین می توانید از تگ ها و ویژگی های HTML زیر استفاده نمایید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

برای افزودن شکلک کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette